Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Stadion získal důležitá razítka. Lístky na zápas se začnou prodávat ve středu

28. 7. 2023

page.Name
Nový fotbalový stadion v Malšovicích získal v posledních několika hodinách hned tři důležitá razítka. Aréna nejprve včera získala kolaudaci od hasičů a dnes vyhověla také nárokům hygieniků a inspektorátu bezpečnosti práce. Na dobré cestě je po dnešku také certifikace od Ligové fotbalové asociace a Fotbalové asociace České republiky. Konání zápasu s Českými Budějovicemi pod lízátky je tak opět o něco blíž. Vstupenky na zápas se začnou prodávat ve středu, kdy má proběhnout finální kolaudace fotbalové části arény.

Zápas třetího kola Fortuna ligy mezi Hradcem Králové a Českými Budějovicemi by se v sobotu 5.srpna měl opravdu uskutečnit na novém hradeckém stadionu. Už ve středu představila radnice plán, který má uskutečnění zápasu umožnit. Ve čtvrtek a v pátek se postupně začal naplňovat. Jak dnes informovala primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová (HDK), stadion v posledních dvou dnech získal hned tři důležitá razítka. 

Podle primátorky stadion ve čtvrtek získal potřebnou kolaudaci od hasičů. "Dnes stadion vyhověl nárokům hygieniků a inspektorátu bezpečnosti práce. V pátek také proběhla kontrola Ligové fotbalové asociace a FAČR: certifikace pro první fotbalový zápas je na dobré cestě," informovala primátorka.

Přidala také potěšující perličku. Trávník hradeckého stadionu dosáhl v hodnocení inspektorů skvělého výsledku, když získal 29 bodů ze 30 možných. Na hrací ploše už nyní stojí ukotvené obě branky a nalajnované je kompletní fotbalové hřiště. 

K úplné jistotě toho, že se za osm dní bude opravdu moct hrát nejvyšší česká fotbalová soutěž pod lízátky, ještě chybí poslední významné kroky. V úterý odpoledne nejprve musí hradečtí zastupitelé schválit dohodu, podle které se první domácí fotbalový zápas se 5. srpna odehraje v režimu spoluodpovědnosti zhotovitele. Ve středu by pak měla fotbalová část stadionu projít finální kolaudací. Ze středeční kolaudace bude vyjmuto několik částí, které přímo nesouvisejí s fotbalem. Jde například o ubytovací kapacity, některé kanceláře nebo tělocvičny. Celý stadion by měl být zkolaudován až na konci srpna. To už ale nebude bránit tomu, aby se v sobotu 5.srpna hrál v nové aréně před fanoušky ligový fotbal. 

FC Hradec Králové ve čtvrtek na svém webu zveřejnil informace ohledně vstupu na první domácí zápas. " FC Hradec Králové budou lístky na zápas s Dynamem distribuovat až po částečné kolaudaci arény. Vstupenky tak budou k dispozici od středy 2. srpna. Fanoušci Východočechů si mohou pořídit on- line , nebo v Turistickém informačním centru na adrese Eliščino nábřeží 626, 500 03 , Hradec Králové. Prodej bude jednotně spuštěn v 9:00," uvedl klub.

Za zvýhodněnou cenu pořídíte cenu ve středu a ve čtvrtek v předprodeji .

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Východočeská televize