Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Elektronická hudba, violoncello nebo nože. V Orlice Parku budou voříšci

14. 4. 2023

page.Name
Tento víkend nabídne Hradečákům širokou škálu akcí, které mohou ve volném čase navštívit. Páteční večer bude patřit hudbě. Pokud jste fanoušky spíš klasičtějšího pojetí, můžete zajít na violoncello a klavír do galerie Petrof. Pokud máte spíš rádi moderní elektronickou hudbu, bude pro vás koncert na Náplavce. Také fanoušci chladných zbraní a nožů si přijdou na své, v neposlední řadě nás čeká už 14. Voříškiáda. Více informací v článku.

Spheres of strings

Kdy: pátek od 19 hodin

Kde: Galerie Petrof (ulice Na Brně)

Nechte se unést ve sférách filmové, současné i klasické hudby v podání violoncellistky Terezie Kovalové a klavíristy Jana Veselého. V rámci koncertu „Spheres of Strings“ zažijete oficiálně druhé vystoupení tohoto dua, které můžete znát díky jejich společné skladbě Moonlight, či z coverového videoklipu The Show Must Go On (Queen), který vyšel v prosinci 2022. Pozor na dress code, na této akci se vyžaduje oblečení semi formal!

Koncert kapely Skyline

Kdy: pátek od 21 hodin

Kde: NãPLAVKA café & music bar

Česká elektronická kapela Skyline zahraje v hradecké Náplavce a bude se na co těšit. Našláplý repertoár odzpívají frontmani MC Jakob a Nvtvlie, za bicíma se představí Radek B, na kytaru to rozjede Majkii B a vše to doplní univerzál a produkční Hiffi. Lístky jsou v předprodeji za 330,-, nebo je můžete zakoupit na místě za 390,-. Rozhodně se bude na co těšit!

Voříškiáda 2023

Kdy: sobota od 10 hodin

Kde: Orlice Park

Už 14. ročník Sirius Voříškiády nabídne ve svém bohatém programu představení výcviku psů, představení poslušnosti či prezentaci vodicích pejsků. Akcí provází Majka Schillerová, předsedkyní poroty bude Magda Malá. Pokud chcete s pejskem soutěžit, je potřeba přinést očkovací průkaz s platným očkováním. Akce se přesunula o dva týdny dříve na tuto sobotu, tak si to nespleťte!  

Hradecký nůž

Kdy: sobota od 9 hodin

Kde: Artičok

V sobotu proběhne v Artičoku 8. ročník mezinárodní prodejní výstavy nožů a chladných zbraní "Hradecký nůž". Z řad návštěvníků bude vylosován na základě zakoupené vstupenky jeden účastník, který získá hodnotný dárek. Dále v prostoru vnitrobloku proběhne mezi 12-13 hodinou ukázka šermířských soubojů. Bude zde přítomen kovorytec, který vám může ozdobit nůž či zbraň a brusič nožů jehož umění bylo zdokonaleno v Japonsku.

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: hkinfo, kultura.hradeckralove