Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Hokejové finále, muzika i divadelní představení pro děti. To je víkend v Hradci!

28. 4. 2023

page.Name
Východočeská metropole opět o víkendu ožije díky pestré paletě akcí, které můžete navštívit. Nabitý je především páteční program, který si pro vás přichystal vysílání hokejového finále před ČPP arénou, divadelní představení pro nejmenší a zajímavý jazzový koncert, který bude slavit 20 let úspěšného hradeckého orchestru. V sobotu na vás opět čekají farmářské trhy, poté se můžete přesunout do Piletic na Šrámkův statek, kde se bude zvedat Máj. Tak s chutí do toho!

6. finále hokejové extraligy

Kdy: pátek od 16 hodin

Kde: před ČPP arénou

Přijďte podpořit hradecké hokejisty před ČPP arénu v dalším finálovém boji! Lvi mají jedinečnou šanci vrátit sérii ještě jednou pod Bílou věž a pokusit se zde urvat první mistrovský titul v historii. Vstupné na akci je zdarma. Čeká vás bohatý doplňkový program, včetně soutěží a aktivit pro děti.

To je andělení!

Kdy: pátek od 17 hodin

Kde: Divadlo Drak

Představte si, že vám takhle jednoho dne zničehonic spadne domů anděl. Kde se vzal, tu se vzal. Ještě před chvílí si poletoval někde nad oblaky a najednou je tady. Našemu světu nerozumí, jeho pravidla nezná a rád by se vrátil zase zpátky. Ale jak se to dělá? Jak mu jen pomoci? Snad by mohla poradit maminka, jenže ta celé té historce nějak nechce věřit. A přitom ten anděl je tady. Každý ho vidí, každý ho slyší, nikdo ho nemůže přehlédnout. Nebo může? Představení je poetickou groteskou pro mladší diváky.

STO 20 let

Kdy: pátek od 18 hodin

Kde: Kongresové centrum Aldis

Jazzmani pozor! Střezinský taneční orchestr slaví 20 let své existence a přichystal si tak pro vás narozeninovou akci, na kterou nikdy nezapomenete. Na podiu uvidíte aktuální sestavu STO jazz orchestra, STO Junior a jako bonus kapelu složenou z bývalých členů. Vše pod vedením zkušeného kapelníka a zakladatele Tomáše Antonína Muchy. Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky.

Farmářské východočeské trhy

Kdy: sobota od 9 hodin

Kde: Tylovo nábřeží

Tentokrát se trhy ponesou v květinovém duchu. Představíme vám květinovou farmu Plší květ a její majitelku Lenku Cvejnovou, která Vám poví o udržitelném pěstování květin. Děti si v dílničce budou moci osázet květináč s okrasnými rostlinami, které jim bude dělat radost až do zimy.

Stavění máje všem pannám hradeckým

Kdy: sobota od 14:30

Kde: Šrámkův statek Piletice

Tradiční májová zábava v duchu lidových zvyklostí proběhne 29. dubna od 14 do 18 hodin na Šrámkově statku v Pileticích. Součástí akce bude trh uměleckých řemesel. Přijďte se podívat, jak to vypadalo za našich předků a vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je stavět máj.

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: hkinfo, sramkuvstatek.cz, facebook STO