Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Podpořme Lvy v cestě za snem společně! Přijďte sledovat 6. finále před ČPP arénu

27. 4. 2023

page.Name
Naděje na historický obrat ve finále hokejové extraligy stále žije! Hradečtí hokejisté ve středu odvrátili i druhý mečbol Třince, soupeře zdolali 3:0 a finálovou sérii vrátili zpátky do Slezska. Šesté utkání se v třinecké Werk aréně odehraje v pátek od 17 hodin. Hradecké Salonky ve spolupráci s městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem a za podpory hokejového klubu Mountfield HK i tentokrát pořádají pro fanoušky promítání zápasu na velkoplošné obrazovce přímo před ČPP arénou. Těšit se můžete na jedinečnou atmosféru, stánky s občerstvením i doprovodný program. Vstup na akci je zdarma!

Hokejová euforie v Hradci Králové pokračuje. Hradečtí Lvi po historickém postupu do finále play off hokejové extraligy sice prohráli úvodní tři zápasy proti obhájcům titulu z Třince, poté se ale nadechli k velkému obratu. V neděli zvítězili hokejisté Mountfieldu HK v třinecké Werk aréně 2:1 v prodloužení, ve středu pak doma vyhráli jasně 3:0 a sérii vrátili zpátky do Slezska. Už v pátek budou hradečtí Lvi bojovat o vyrovnání série na 3:3, což by znamenalo, že o letošním mistrovi rozhodne až sedmý finálový duel v neděli v hradecké ČPP aréně. 

Pokud se nevydáte s fanklubem podpořit hradecké Lvy přímo Slezska, můžete zažít jedinečnou atmosféru finále i přímo centru Hradce Králové. Stejně jako venkovní finálové zápasy o minulém víkendu, které před hradeckým zimákem sledovalo na tisíc fanoušků, i páteční šestý finálový zápas můžete sledovat v jedinečné atmosféře na velkoplošné obrazovce přímo před ČPP arénou! Chybět ani tentokrát nebudou stánky s občerstvením a také bohatý doprovodný program, kterým vás provede hradecký moderátor a syn hlavního trenéra hokejistů Mountfieldu HK Vítek Martinec.

Program před zimním stadionem začíná v pátek už hodinu před začátkem zápasu, tedy v 16 hodin odpoledne. Vstup na akci je pro všechny fanoušky zdarma!

Promítání šestého finálového utkání i tentokrát podpořili společně město Hradec Králové a také Královéhradecký kraj. „Cítíme, že je nutné naše hokejisty v historickém finále podpořit a město nemůže zůstat nečinné. Hradec Králové nyní opravdu žije hokejem, proto chceme, aby lidé měli šanci užít si společně skvělý hokejový zážitek,“ říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.

Nadšení z finálové účasti neskrývá ani hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček. Ten věří, že o projekci bude mezi Hradečáky i tentokrát velký zájem. „Už samotná účast našich hokejistů ve finále extraligy je pro hradecký hokej naplněním jednoho snu. Královéhradecký kraj, který sport, hokej nevyjímaje, dlouhodobě podporuje, se proto rozhodl vyjádřit podporu hráčům HC Mountfield HK v rozhodujících utkáních a pomoci přenést atmosféru z haly do veřejného prostoru před zimní stadion v Hradci Králové. Věřím, že fandit přijdou nejenom ti, na které se nedostaly vstupenky, ale i širší veřejnost a společně se nám podaří vytvořit atmosféru, která pomůže naplnit i ten sen největší,“ uvádí královéhradecký hejtman.

Na jedinečný hokejový zážitek zve fanoušků i generálního manažera Mountfieldu HK Aleš Kmoníček: „Jsem moc rád, že se něco takového podařilo zorganizovat. Je fajn, že i fanoušci, kteří se nedostanou přímo na zápas do Třince, mohou naši hráči sledovat. Pevně ​​věřím, že toho možná co nejvíce Hradečáků a aspoň takto na dálku podpoří náš tým v historickém finále.“

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek