Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

13°

Svátek má

Vstupné na koupaliště Flošna se letos zvýší v průměru o 15 procent

12. 4. 2023

page.Name
Vstupné na letní koupaliště Flošna v letošní sezoně zdraží v průměru o 15 procent. Za celodenní vstupné zaplatí návštěvníci s čipovými hodinkami i bez nich o 20 korun více než v roce 2022. Cena za vstup ve vedlejší sezoně a na noční koupání zůstává beze změny, informoval náměstek primátorky Pavel Vrbický (Piráti). Nový ceník hradeckého koupaliště v úterý schválili městští radní.

Návštěvníci letního koupaliště Flošna si v letošním roce připlatí. Hradecká radnice podobně jako před rokem zvýšila cenu celodenního vstupného o 20 korun. Za jednorázové celodenní vstupné zaplatíte od letošní sezony nově 190 korun místo dosavadních 170 korun. Majitele čipových hodinek zaplatí za celodenní vstup 165 korun, v loňské sezoně je vyšel na 145 korun.

"Je to pravidelné zdražení vstupného v průměru o 15 procent. Musíme reagovat na ceny, které se zvedají, takže musíme zdražit i my," okomentoval zdražení náměstek primátorky Pavel Vrbický, pod kterého spadá Správa nemovitostí Hradec Králové (SNHK), která je provozovatelem koupaliště. 

V pořadí už 14. sezona na letním koupališti Flošna by měla začít podobně jako v předchozích letech zřejmě v průběhu května. Rozhodovat ale bude samozřejmě počasí. Kromě vyššího vstupného připravuje radnice i příjemnější změny. Modernizace areálu za zhruba 2,5 milionu korun by se snad měla stihnout do začátku sezony. Dojde například k rozšíření zastínění u dětského bazénu, přesunutí dětského hřiště, instalaci nových herních prvků, přibydou nové lavičky i místo pro stolní tenis.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: SNHK