Sobota

30. září 2023

Nyní

13°

Zítra

14°

Svátek má

Městská policie získá nová auta a uniformy za 4,5 milionu korun

3. 5. 2023

page.Name
Městskou policii Hradec Králové čeká hned několik novinek. V rámci pravidelné obměny vozového parku získají tři nová SUV vozidla. Další změnou budou nové slavnostní a pracovní uniformy pro vedení městské policie a čestnou jednotku. To vše vyjde na přibližně 4,5 milionu korun včetně DPH, částku na svém včerejším zasedání schválili radní města.

„Městská policie v Hradci Králové funguje více než 30 let a za tu dobu se strážníkům podařilo zachránit řadu lidských životů, vyřešit nespočet případů a uchránit majetky v řádech milionů korun. Abychom i nadále mohli zachovávat tak vysoký standard jejich práce, je třeba jim zajistit odpovídající pracovní pomůcky. Ať už se jedná o nové uniformy, které by měly poskytnout pohodlí v letním i zimním období, nebo nové vozy, které budou bezpečné a sníží věkový průměr vozového parku,“ říká hradecká primátorka Pavlína Springerová (HDK).

Městská policie nyní disponuje 15 vozy, tři z nich nahradí nová SUV. „Předpokládáme, že se bude jednat o SUV Škoda Karoq, která už ve vozové flotile jsou a máme s nimi dobré zkušenosti. Tato tři nová auta bychom chtěli využít zejména pro výjezdovou skupinu na tísňové volání,“ uvádí ředitel Městské policie Hradec Králové Martin Žďárský. Koupě vozů vyjde na více než 2,5 milionu korun včetně DPH. Tato auta budou speciálně upravena pro užívání městskou policií. Poprvé by do terénu mohla vyrazit začátkem příštího roku.

Vedle této novinky čeká městskou policii také změna uniforem, a to jak slavnostních, tak pracovních. Celkem se jedná o sedmdesát kusů nových uniforem, které budou určené pro vedení městské policie a čestnou jednotku. „Strážníci městské policie získali nové pracovní uniformy před čtyřmi lety, kdy se změnil i jejich design. Uniformy vedení jsou staré více než 15 let a rozhodně si už obměnu zaslouží,“ doplňuje ředitel Žďárský. Nové uniformy by mohli městští strážníci obléknout už na podzim.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz