Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Policie vyšetřuje výbuch na Dukelské třídě pro podezření z obecného ohrožení

16. 5. 2023

page.Name
Hradečtí policisté vyšetřují pondělní výbuch na Dukelské třídě pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti, za což neznámému pachateli hrozí až pět let vězení. Nelegální činnost v budově policie vyloučila. Exploze a následný požár v pondělí odpoledne poničily obchod v přízemí domu, ale i zaparkovaná auta a výlohy o 20 metrů dál. Dva muži utrpěli popáleniny a záchranáři je přepravili do nemocnic v Praze a Hradci Králové. Už včera hasiči vyloučili výbuch plynu. Přesnou příčinu nadále šetří hradečtí kriminalisté.

"Zahájili jsme úkony trestního řízení ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti, za což hrozí dosud neznámému pachateli až pětiletý pobyt ve vězení. V současné době můžeme vyloučit, že by v objektu docházelo k nelegální činnosti," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Kriminalisté podle ní nadále zjišťují příčiny a okolnosti výbuchu a následného požáru. "Následkem výbuchu byla poškozena provozovna, dvě osobní vozidla, která byla zaparkovaná před dveřmi, ale i 20 metrů vzdálené skleněné výlohy," uvedla Pižlová.

Popáleniny utrpěli dva muži ve věku kolem 40 let. Jednoho zraněného záchranáři převezli vrtulníkem na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice. Druhého zraněného převezli do hradecké fakultní nemocnice.

Způsobená škoda se bude podle ní pohybovat v řádech statisíců korun. "Škoda je předmětem dalšího šetření," dodala.

Policisté se o neštěstí dozvěděli před 14:30, výbuch vyrazil výklad obchodu směrem do Střelecké ulice. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. Požár hasiči po příjezdu rychle uhasili a následně vyloučili výbuch plynu. Nejbližší okolí místa výbuchu hasiči uzavřeli a budovu odpojili od přívodu plynu a energií. Podle hasičů statika domu nebyla narušena, osm evakuovaných osob se tak v podvečer mohlo vrátit domů.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR