Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Radnice dá tři miliony do dětských hřišť, pořídí i prvky pro děti s handicapem

4. 5. 2023

page.Name
Celkem tři miliony korun se chystá město investovat do dětských hřišť v Hradci Králové. Polovina financí bude použita na nákup speciálních herních prvků pro děti se zdravotním postižením, jakými jsou třeba houpačky pro děti na vozíku. Za dalších 1,5 milionu korun provedou technické služby opravu a výměnu stávajících herních prvků na mnoha hřištích po městě.

„Chceme, aby město Hradec Králové bylo přátelské k osobám se zdravotním postižením a v rámci této snahy myslíme i na nejmenší. Proto se chystáme na vybraná dětská hřiště pořídit speciálně upravené herní prvky pro děti s handicapem. Jedná se o první počin podobného charakteru v našem městě. Vybrali jsme takové lokality, které z hlediska koncentrace osob se zdravotním postižením jsou na strategickém místě,“ uvádí náměstek primátorky pro sociální oblast Pavel Vrbický (Piráti).

Nové herní prvky instalují technické služby začátkem léta v Jungmannově ulici, kde bude speciálně upravená houpačka s podpůrnou sítí. Na dětském dopravním hřišti v Třebši přibude houpačka pro handicapované děti používající invalidní vozík. Ve Svobodných Dvorech na dětském hřišti budou vyměněny dopadové plochy, namísto písku sem bude instalována litá pryž. Pořízení herních prvků včetně instalačních prací vyjde město na 1,5 milionu korun, částku na svém úterním zasedání schválili radní města.

Během letošního roku budou technické služby na vybraných hřištích zajišťovat také opravy či výměny stávajících herních prvků v celkové hodnotě 1,5 milionu korun. Jedná se například o lokality háječek v Březhradě, u sportovní haly Třebeš, Jiráskovy sady, Pod Zámečkem, Kpt. Fechtnera, Plačice a hřiště u Lachtana. „I zde se bude nacházet novinka, a to interaktivní herní prvek, který kombinuje digitální svět s fyzickou aktivitou. Fungovat bude za pomoci bezdrátového připojení na internet. Lokalita u Lachtana byla vybrána hlavně z důvodu, že se v bezprostřední blízkosti hřiště nachází velká základní škola a děti z ní tak budou moci tento prvek hojně využívat,“ dokončuje náměstek Vrbický.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK