Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Řidič naboural na Benešovce zaparkované auto. Nadýchal dvě promile

12. 5. 2023

page.Name
Škodu za více než 100 tisíc korun způsobil ve středu večer 36letý řidič, který na třídě Edvarda Beneše naboural do zaparkovaného auta. O chvíli později jela kolem místa nehody policejní hlídka, která řidiče podrobila dechové zkoušce. Ukázalo se, že muž, který způsobil dopravní nehodu, řídil se dvěma promile alkoholu v dechu. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

Poškozené auto značky VW Touran s rozblikanými výstražnými světly stojící uprostřed silnice zaujalo ve středu krátce před půlnocí policejní hlídku na Benešově třídě. Okolo automobilu se pohyboval muž v oranžové reflexní vestě. Ukázalo se, že jde o řidiče, který krátce předtím naboural do podélně zaparkovaného vozidla značky Hyundai Getz, které bylo odhozeno na svislou dopravní značku. Než 36letý řidič zastavil, ujel přibližně dalších 30 metrů a zastavil až u zastávky Velkopopovická.Řidič způsobil celkem škodu za více než 100 tisíc korun. Podle odhadu policistů vznikla na touranu škoda za 45 tisíc, na getzu 55 tisíc a na značce 5 tisíc korun.

"Policisté 36letému řidiči, který neutrpěl žádné zranění, na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Opilého řidiče čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let," uvedla k případu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR