Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Ve čtvrtek začínají opravy asfaltových cest v městských lesích

2. 5. 2023

page.Name
Dvě asfaltové cesty v hradeckých městských lesích se v nejbližších dnech dočkají oprav. Už ve čtvrtek začne oprava části asfaltového okruhu, konkrétně se jedná o úsek od ulice Na Hrázce směrem ke kempu Stříbrný rybník. Během dvoudenních prací zde nebude možný průchod či průjezd veřejnosti. Zhruba v polovině května pak dojde na opravu lesní asfaltové cesty Písečnice v úseku od Nového Hradce Králové po hájovnu Černá stráň. Obě cesty jsou částečné poničené od kořenů stromů, opravy tak zvýší bezpečnost zejména cyklistů a in-line bruslařů.

První fáze oprav se týká úseku od ulice Na Hrázce směrem ke kempu Stříbrný rybník a uskuteční se ve čtvrtek a v pátek 4. a 5. května. Opravován bude úsek cca 300 metrů, který byl nejvíce poškozen kořeny stromů, především topolů. Ty při růstu pod vozovku poničily její povrch a vznikly tak nerovnosti, které mohou být při rychlejší jízdě pro cyklisty a in-line bruslaře nebezpečné,“ uvádí Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové. Úsek bude opravován v celé šíři vozovky a po dobu oprav zde nebude možný průchod či průjezd veřejnosti.

Druhá fáze oprav je naplánována na 17. a 18. května, kdy bude provedena oprava lesní asfaltové cesty Písečnice v úseku od Nového Hradce Králové po hájovnu Černá stráň. „Tato cesta byla stavěna v roce 2004 a opravu si již zaslouží. Doposud sloužila dobře, ale v některých místech i zde došlo k poškození vozovky kořeny přilehlých stromů. Vzniklé trhliny by se časem zvětšovaly a mohlo by dojít k vážnějšímu narušení povrchu cesty,“ doplňuje Milan Zerzán. Cesty budou v tomto případě nadále přístupné veřejnosti.

V obou případech bude třeba, aby návštěvníci městských lesů dbali v okolí strojů zvýšené opatrnosti, řídili se pokyny pracovníků a dodržovali všechna opatření, která slouží především k zajištění jejich bezpečnosti.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městské lesy Hradec Králové