Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Víkend v Hradci: Představí se mažoretky, nábřeží bude patřit řemeslům

12. 5. 2023

page.Name
Ani tento víkend nebude ve městě pod Bílou věží nouze o vyžití. Tentokrát se pro vás opět chystá spousta akcí, které můžete navštívit. Už od pátku začne v ČPP aréně Mistrovství České republiky mažoretek. Sobotní program bude velmi nabitý. Kromě nábřeží řemeslníků, kde si budete moci odzkoušet jednotlivá řemesla, na Vás čeká i Branný závod. A pokud byste snad chtěli koupit nějaké produkty od místních zemědělců, budou tu pro Vás opět farmářské trhy. V neděli se můžete projít s královnou po Bílé věži a připomenout si, jak to tu vypadalo v době královské.

Mistrovství ČR mažoretek

Kdy: od pátku do neděle

Kde: ČPP aréna

O tomto víkendu bude na hradeckém zimním stadionu Mistrovství České republiky mažoretek, které organizuje hradecký A-team HK Klub aerobiku a mažoretek. Celkem 1800 mažoretek z celé České republiky bude soutěžit v pódiových skladbách, defilé i sóloformacích. Mažoretky se představí v disciplínách s náčiním baton (s hůlkou) a pompom (s třásněmi). Nejlepší mažoretky v jednotlivých disciplínách se utkají o nominace na Mistrovství Evropy, které se uskuteční v červnu ve Slovinsku a také o nominace na Mistrovství světa, které se bude konat na konci září v Chorvatsku.

Nábřeží řemeslníků

Kdy: sobota od 9 hodin

Kde: Tylovo nábřeží

Přijďte si i letos užít městskou slavnost Nábřeží řemeslníků! V sobotu 13. května 2023 na Tylovo nábřeží v Hradci Králové dorazí na 80 nejrůznějších řemeslníků. Kochejte se jejich šikovností a sami si vyzkoušejte, kolik to dá práce. Čeká na vás spousta krásných rukodělných výrobků a tvořivých dílen nejen pro děti. Krom řemesel se můžete těšit také na loutkové divadlo nebo projížďku po Labi. Zapojte se do soutěže, získejte tovaryšský list a vyhrajte krásné řemeslné ceny v tombole. Vstup na akci je zcela zdarma. Akce je součástí cyklu Královéhradecká nábřeží.

Branný závod

Kdy: sobota od 8 hodin

Kde: náměstí Osvoboditelů

Tento rok se koná již 16. ročník Branného závodu v Hradci Králové. Branný závod je závod ve stylu orientačního běhu pro čtyřčlenná družstva (s alespoň jednou ženou), na jehož trase jsou umístěny stanoviště s disciplínami všelijakého zaměření. Vše je v režii vojenských mediků z FVZ. Mimo samotný závod na vás čeká nabitý doprovodný program a také soutěže pro nejmenší účastníky ve formě Braňáčku. Akce je součástí cyklu Královéhradecká nábřeží.

Farmářské východočeské trhy

Kdy: sobota od 9 hodin

Kde: náměstí Svobody

V sobotu budou na náměstí Svobody už třetí farmářské trhy. Tentokrát se potkáme na náměstí Svobody, Tylovo nábřeží v tento den obsadí řemeslníci v rámci akce Nábřeží řemeslníků. Náměstí Svobody se nachází hned vedle nábřeží, je to prostor přímo před Filosofickou fakultou královéhradecké univerzity. Opět bude připraven zajímavý doprovodný program. Podíváme se společně s Rakytník Cvrček na různé možnosti zpracování rakytníku. Nebudou chybět ukázky a ochutnávky. Pro děti bude připravena zábavná BOJOVKA. Vyzkouší si, jaké to je, stát se luštiteli tajného kódu. Chystáme verzi pro zkušené myslitele i menší děti. V cíli bude pro všechny připraven malý poklad.

Bílá věž s královnou

Kdy: neděle od 14 hodin

Kde: Bílá věž

Věž přesně jako z pohádky – tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte se projít věží společně s královnou, přeneste se do doby, kdy v Hradci stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se dozvíte, kde se ukrýval městský poklad. Sraz před Bílou věží. Dítě musí jít v doprovodu dospělé osoby. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky.

Matěj Holaň, hkinfo.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: hkinfo.cz