Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Víkend v Hradci: Tylovo nábřeží opět provoní trhy, přijedou motorkáři

26. 5. 2023

page.Name
Tento víkend si pro vás, obyvatele východočeské metropole, opět připravil pestrou paletu akcí. V sobotu brzy ráno se můžete vydat za ptačím zpěvem, hodinku a půl poté začínají na Tylově nábřeží farmářské trhy. Večer pak hradecké ulice už tradičně rozezní zvuky motocyklistů, kteří přijedou z nedalekého Chlumce a zastaví na parkovišti u bývalé Hypernovy v Plačicích. V neděli se vydejte na Nábleší, nebo na Den rodiny v Žižkových sadech. Tak s chutí do toho!

Procházka za ptačím zpěvem

Kdy: sobota 7:30

Kde: zastávka MHD „U Rybníka“

Vydejte se společně poznávat ptačí zpěv. Komentovaná přednáška o ptácích vás zavede do okolí Roudničky a Nového Hradce, trasa bude dlouhá 3,5 km a povede nenáročným terénem. Dozvíte se, jak některé ptáky poznat, jak se chovají a jak hnízdí. Určitě si nezapomeňte dalekohled!

Farmářské východočeské trhy

Kdy: sobota od 9 hodin

Kde: Tylovo nábřeží

Tentokrát bude na Tylově nábřeží pěkně živo. Z Farmy pod Zvičinou k vám zavítají kůzlata. Dozvíte se zajímavé informace o tom, jak taková kozí farma funguje, co všechno musí farmáři zajistit, aby se zvířatům krásně žilo, byla v dobré kondici a na oplátku dávala to nejlepší mléko. Pro děti to bude tentokrát opravdu pestré. Kůzlata si budou moct nejen pohladit, ale uvidí i jejich krmení. Ti, kteří si na to troufnou, to budou moci sami vyzkoušet. Opět máme připravený program i do tvořivé dílničky. Děti si budou moci vyrobit vlastní kozí farmu. Tentokrát budeme pracovat hlavně s kartonem, pastelkami a dětskou fantazií.

Night ride on a motorcycle

Kdy: sobota ve večeních hodinách

Kde: Start v Chlumci, následně přesun do Hradce Králové

Jedná se o akci, která chce připomenou Hradec Králové jako město motoristů a dává vědět, že jsme tady. Těšíme se na Vás v nejkrásnějším městě v ČR. Akce je zcela apolitická a na nikom nezávislá. Všichni účastníci jedou na pro silniční provoz schválených strojích a na vlastní nebezpečí. Sjezd je v 17:30 u prodejny Bikers Crown v Chlumci, v 19:40 se odjíždí do Hradce. Další zastávka bude u Albertu v Plačicích. Bikeři následně pojedou přes hlavní Hradecké tahy, až skončí na letišti, kde bude společné focení a závěr akce.

Nábleší

Kdy: neděle od 9 hodin

Kde: pod Pražským mostem

Nábleší je volný bleší trh v centru Hradce otevřený všem bez předchozí rezervace či poplatků za místo. Dones věci z druhé ruky nebo vlastnorůčo vyrobené, rozbal si deku či stoličku a prodávej, seznamuj se a nasávej nedělní pohodu do obou nosních dírek. Všechny půdní poklady připlouvají po Labi vždy poslední neděli v měsíci od 9 do 12 hodin na náplavce pod Pražským mostem.

Den rodiny

Kdy: neděle od 10 hodin

Kde: Žižkovy sady

V krásném prostředí Žižkových sadů v centru Hradce Králové na vás bude čekat celá řada subjektů, které se specializují na rodiny. Ať už jde o babičku s dědou, rodiče či děti, všichni si tu přijdou na své. Připraveny pro vás budou soutěže, ukázky různých sportů, výtvarné dílny či tipy na trávení volného času. V rámci doprovodného programu se budete moci těšit na vystoupení talentovaných hudebníků ZUŠ Habrmanova a ZUŠ Střezina, exhibici taneční formace s třásněmi úspěšného hradeckého týmu Cheeky Cheers, představení nabídky kroužků hradeckého Domu dětí a mládeže, pohádky loutkového divadla, dětskou diskotéku a mnoho dalšího. Chybět nebude ani nabídka volnočasových aktivit napříč generacemi – sportovní ukázky, tvořivé dílničky, skákací hrad, šlapadla, aktivity mateřských a rodinných center, ale i představení sociálních služeb a aktivit v rámci prorodinné politiky. Vstupné je zdarma.

 

Matěj Holaň, hkinfo.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: hkinfo.cz