Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

26°

Svátek má

Výsadba letniček je u konce. Plně rozkvést by měly na konci června

7. 6. 2023

page.Name
Pracovnice střediska městské zeleně hradeckých technických služeb dokončily na začátku týdne výsadbu letniček. V hradeckých parcích, záhonech a na hřbitovech zasadily letos více než 54 tisíc květin. V plné kráse si budou budou moci Hradečáci užít rozkvetlé letničkové záhony už na konci června.

Během uplynulých tří týdnů vysadily pracovnice střediska městské zeleně Technických služeb Hradce Králové ve městě více než 54 tisíc letniček. Záhony nejen v centru Hradce Králové zkrášlí tento rok celkem 31 druhů květin. Největší zastoupení mají na záhonech petúnie (téměř 20 tisíc kusů), begónie (téměř 16,5 tisíc kusů) a afrikány (téměř 6 tisíc kusů).

Nejvíce letniček zdobí jako již tradičně Jiráskovy sady, kde jich bylo vysázeno téměř 23 tisíc kusů. Letničky ale můžete vidět i na dalších místech po celém Hradci. Zdobí například Ulrichovo a Masarykovo náměstí nebo areály hradeckých hřbitovů a vybrané pomníky.

Nejhezčí budou letničky zhruba na konci června. V té době už budou vysazené rostliny zakořeněné, povyrostlé a rozkvetlé. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: TSHK