Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Začíná oprava křižovatky na Rašínově třídě, práce potrvají do září

3. 5. 2023

page.Name
Od středy 3. května pracují dělníci na Rašínově třídě na úpravě křižovatky ke sportovnímu areálu DTJ. Během oprav, které jsou v plánu do 1. září, bude doprava na silnici I/37 vedena za snížené rychlosti zúženými jízdními pruhy. Po úpravě vzniknou na křižovatce mimo jiné také nové odbočovací pruhy.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes začalo s opravou rušné křižovatky na Rašínově třídě. Úpravy křižovatky jsou součástí širšího balíčku prací, jejichž podstatnou část má na starost také hradecká radnice. Ta se svou částí začala už v předchozích týdnech. 

Město postupně zrekonstruuje komunikaci k tenisovým kurtům, parkoviště a cyklostezku. ŘSD pak dnes začalo s úpravou křižovatky na silnici I/37 na Rašínově třídě. Na křižovatce dělníci vybudují nové dopravní značení, dva nové odbočovací pruhy a postarají se také o vegetační úpravy.

Během oprav, které jsou v plánu do 1. září, bude doprava na silnici I/37 vedena za snížené rychlosti zúženými jízdními pruhy. Celá akce vyjde cca na 34,4 mil. Kč, ŘSD pak 6,7 mil Kč bez DPH.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: ŘSD