Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Doby, kdy jsem musela mít nejdražší auto, jsou pryč

10. 1. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Už čtvrtým rokem je ambasadorkou Porsche Hradec Králové bývalá úspěšná biatlonistka Gabriela Soukalová. V rozhovoru vypráví o tom, jak spolupráce vznikla a jaký má ona osobně vztah k autům. Prozrazuje také, jaký má vztah k Hradci Králové a na co se nejvíc těší v roce 2023.

Jak spolupráce s Porsche Hradec Králové vznikla a proč jste si vybrala právě ji?
Spolupráci s Porsche Hradec Králové jsme si vybrala hned z několika důvodů. Tím stěžejním bylo nevědomky seznámení s Filipem Klvaňou, šéfem hradecké pobočky. Potkali jsme se úplnou náhodou na Luční boudě, kde jsem byla na výletě s rodinou. Dali jsme se do řeči, strávili spolu velmi příjemné odpoledne. Nějaký čas na to mě Filip oslovil s nabídkou spolupráce, a jelikož jsme již tou dobou byli přátelé a ve spolupráci jsem viděla smysl, šla jsem do toho. Trochu už jsem vyrostla ze spoluprací, kde to člověk cítí napůl anebo vůbec. Spolupráce s Porsche Hradec Králové od začátku splňovala všechna moje očekávání a představy.

Dalo by se říct, že se jedná o spolupráci snů?
Ano, přesně. Pobočka Porsche Hradec Králové je navíc naprosto geniální v tom, že je malá, je tam určitý počet zaměstnanců. Když tam jdu, je to jako jít domů. Otevřu dveře a vím, kdo kde sedí, povídáme si, to mě opravdu baví. Cítím se být součástí kolektivu, ze kterého dýchá pozitivita. Myslím, že pozitivní přístup vnímají i zájemci o vozy, které lze potkat s úsměvem od ucha k uchu. Často také trávím chvíle přímo v garáži s kluky, kde opravují vozy. Nejsem totiž úplně nejlepší řidič. (smích)

Jak dlouho už s Porsche Hradec Králové spolupracujete?
Spolupráce trvá již čtvrtým rokem.

Na jakých hodnotách spolupráce stojí, říkala jste, že to musíte cítit. Co to znamená?
Přátelství je pro mě asi první hodnotou. Potom určitě slušný přístup, fair play a smysl pro humor.

Co konkrétně funkce ambasadorky obnáší a jaké jsou tím spojené aktivity?
Moje role je zaměřená na propagaci přes sociální sítě. Čas od času prezentuji nějaké video z běžného života, kde je vůz součástí. Vždy se snažím vybírat situace, které nejsou vykonstruované. Dále se čas od času věnuji klientům v rámci například předváděcích akcí. Občas jsem také součástí akcí přímo pro zaměstnance. Je to hlavně o domluvě, úplně se nedívám na to, co je psané ve smlouvě. Snažím se spolupráci dávat více, než je standard. Cítím to tak a když můžu, přijedu na akci, i když to není moje povinnost.

Jakožto ambasadorka jezdíte vozem z pobočky Porsche Hradec Králové. Vybíráte si ho sama?
Moje požadavky byly pouze ohledně velikosti. Už to není jen o mně, ale také o mé rodině. U menšího osobního vozu jsem chtěla větší kufr. Každý, kdo má malé dítě, si asi umí představit, kolik s sebou najednou člověk vozí věcí. Aktuálně mám Škodu Kamiq. Auto moc velce nevypadá, naskládáme se do něj však všichni i s kočárkem. Jsem moc ráda, že Porsche Hradec Králové podporuje i můj nadační fond, který pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy. Druhý vůz tedy využívá má nadace Fond Gábi.

Spolupracujete se značkou aut, jaký máte vztah k autům? Líbí se vám rychlá jízda nebo sportovní vozy?
Když jsem byla mladší, preferovala jsem rychlejší auta, bavilo mě to, byla jsem zvyklá zažívat spoustu adrenalinu. Teď už je to jinak. Máme malou Isabelku, takže se dívám spíše na bezpečnost. Doby, kdy jsem musela mít nejdražší auto na trhu, jsou pryč. Chci, aby mě dovezlo, kam potřebuji, a bylo pro mě a rodinu bezpečné.

Máte nějakou vtipnou historku o řízení, kterou byste nám mohla prozradit?
Loni na jaře jsem odjížděla z hradecké pobočky a spěchala. Nedala jsem si pozor, kolik mám benzinu v nádrži, a na dálnici mi došel. Rozhodla jsem se stopovat a zastavila mi jedna mladá studentka. Hodila mě k pumpě, kde jsem si koupila kanystr, a odvezla mě zpět k autu. Bohužel ze spěchu odjela hned, jak jsem vystoupila, a zavřela dveře, a to i s kanystrem. Chvíli jsem čekala, jestli jí to nedojde a nevrátí se, bohužel se tak nestalo a já celý proces musela opakovat. Když jsem na pumpu dorazila podruhé a zase kupovala kanystr, koukali na mě jako na blázna a klepali si na čelo. (smích)

V Hradci máte část rodiny, máte zde nějaká oblíbená místa, kam se ráda vracíte?
Jako menší jsem tu trávila čas o prázdninách u tety a strejdy. Teď, když jsem starší, jsem bohužel natolik zaneprázdněná, že netrávím ani moc času u sebe doma. Na různé významnější události a svátky se snažíme s rodinou setkat, ať už tady v Hradci, nebo u nás v Jablonci nebo tety v Jilemnici. Na rodinné sešlosti si docela potrpíme, jsme velká rodina a držíme pospolu. V Hradci to mám ráda, hodně času jsem trávila na Stříbrňáku, kde jsem hrála beach. Město se mi líbí, je to takový architektonický unikát.

Na co se nejvíce těšíte v nadcházejícím roce?
Vzhledem ke svému pracovnímu vytížení se asi nejvíce těším na nějakou delší dovolenou. V rámci práce sice hodně cestujeme, ale je to pořád za prací, tam se nestane, že bychom měli den klid. Těším se na dovolenou u moře, kde prohřejeme kosti a užijeme si to bez dalších starostí. 

www.porsche-hk.cz