Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

OBRAZEM: Rekonstrukce Klapáku je u konce, brzy se vrátí nad Orlici

18. 1. 2023

OBRAZEM: Rekonstrukce Klapáku je u konce, brzy se vrátí nad Orlici 0 snímků
Most Baily Bridge se po několikaměsíční rekonstrukci vrátil do Hradce Králové. V pondělí 16.ledna navezli dělníci jednotlivé opravené části mostu z roku 1944 zpátky k řece Orlici. Chodci a cyklisté by se na most spojující Slezské Předměstí a Malšovice měli vrátit v následujících týdnech poté, co dojde k montáži mostu a jeho vysunutí nad řeku.

66 metrů dlouhý most, který Hradečáci znají také jako Železňák nebo Klapák, je kompletně uzavřený od 1. září. Most Bailey Bridge spojující Slezské Předměstí a Malšovice dříve sloužil i vozidlům a právě díky charakteristickému klapání při přejíždění aut si vysloužil jednu ze svých přezdívek. V moderní době už byl Klapák otevřený pouze pro chodce a cyklisty, ti si však budou muset na návrat na most ještě chvilku počkat. 

"Most prošel od září celkovou rekonstrukcí a v pondělí 16. ledna dorazily opravené díly zpět do Hradce Králové. V současné době probíhá montáž železné konstrukce a vysunutí celého mostu nad řeku Orlici je naplánované v následujících týdnech," informovala hradecká radnice.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK