Středa

29. listopadu 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Práce jdou podle plánu, odmítá Strabag zpoždění. Stadion má být v červnu hotový

6. 1. 2023

page.Name
Velký rozruch vzbudil v Hradci Králové článek deníku Sport, podle nějž nabrala stavba nového fotbalového stadionu další zpoždění a hotová bude nejdříve na konci července. Proti těmto informacím se ohradil fotbalový klub i zhotovitel stavby - stavební firma Strabag. Práce prý běží podle harmonogramu a směřují k dokončení ve stanoveném termínu, tedy do konce června letošního roku. Už v druhé polovině ledna pak dojde ke vztyčení ikonických lízátek.

Stavba nového multifunkčního stadionu v Malšovicích začala loni v únoru a původně měla být hotová letos v dubnu. Loni v červnu však zastupitelé odsouhlasili dodatek, kterým se stavební konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont zavázalo k dalším pracím včetně zvýšení kapacity stadionu na 9300 míst, na druhé straně město souhlasilo s navýšením ceny a prodloužením termínu dokončení do 30. června.  

Deník Sport nyní přišel s informací, že ani červnový termín se nepodaří dodržet a práce na stadionu potrvají až do konce července. „Ano, je to tak. Některé práce se vinou počasí o něco zpozdily. Do konce června se vše nestihne. Proto chce Strabag měsíční rezervu,“ citoval Sport své zdroje, které mají mít blízký vhled do aktuálního dění. Podle Sportu tak hradecký fotbalový klub nestihne dokončit stadion před začátkem příští ligové sezony a první zápasy tak bude muset odehrát na hřištích soupeřů. Sport napsal, že s takovou variantou už v Hradci pracují. 

Dnes dopoledne se ovšem vedení klubu FC Hradec Králové proti těmto informacím silně ohradilo a označilo tvrzení deníku Sport za nepravdivé. 

Salonky oslovily s dotazem na průběh stavby i společnost Strabag, která je hlavním zhotovitelem stavby za 627 milionů korun bez DPH. Tisková mluvčí Edita Novotná jakékoliv zpoždění stavby odmítla. "Stavba v současné době postupuje podle pracovního harmonogramu a stále směřujeme k cíli dokončení naší zakázky v rámci smluvního termínu," napsala mluvčí stavební firmy. Hotovo by tak mělo být do konce června letošního roku. Se stejnou informací zatím pracuje i hradecká radnice. 

Oproti původnímu plánu se posunulo plánované znovuvztyčení ikonických lízátek. Prosincový termín zhatilo počasí. Podle nového plánu dojde k instalaci stožárů v druhé polovině ledna. Pro celkový postup stavby však nejsou lízátka nijak klíčová. Dalším milníkem by v březnu či v dubnu mělo být dokončení střechy a opláštění budovy. V tomto případě na rozdíl od lízátek existuje konkrétní termín, který musí zhotovitel dle dohody s městem dodržet. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Pavel Struha / MMHK