Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Změna na poslední chvíli. Babiš zrušil dnešní besedu v Hradci Králové

24. 1. 2023

page.Name
Prezidentský kandidát Andrej Babiš do hradeckého hotelu Aldis dnes v podvečer nepřijede. Plánovanou besedu s občany zrušil jen pár hodin předem a oznámil, že až do voleb nebude mít už žádnou kontaktní kampaň s občany. Babiš to uvedl na dnešní tiskové konferenci, na které citoval výhružný anonymní dopis a další nenávistné zprávy, které dostává on a jeho blízcí.

Andrej Babiš se měl s občany setkat dnes od 18 hodin v EA Congress Hotelu Aldis. "Přijďte se potkat a říct si, co dál s naší zemí a co vás trápí. Těším se na debatu s malým občerstvením," láká hnutí ANO na setkání s Babišem na plakátech, které jsou vylepené na různých místech po Hradci Králové. Akce v hotelu Aldis měla trvat zhruba dvě hodiny a přístupná měla být pro všechny zájemce zdarma.

Dnes po 14. hodině však Babiš akci nečekaně zrušil. Oznámil to na tiskové konferenci, na které přečetl anonymní dopis, ve kterém mu neznámý muž vyhrožuje zabitím v případě, že vyhraje prezidentské volby. „Do voleb už nebudu mít žádnou kontaktní kampaň mezi lidmi. Dnes nepojedu na setkání s občany do Hradce Králové, kam jsem chtěl jet se svojí paní. Omlouvám se svým podporovatelům, ale po událsotech posledních dní je chci ochránit a nedávat nikomu záminku na nějaký agresivní útok," řekl Babiš. Na avizovaných předvolebních rozhovorech se podle něj nic nemění.

Babiš nabádá k zastavení nenávisti a agrese. K tomu samému ho však dnes vyzval jeho sok Petr Pavel. Uvedl, že kvůli Babišově kampani dosáhl konflikt ve společnosti kritické hladiny, což je třeba zmírnit.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz