Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradec láká nové učitele do základních škol, rozdat jim chce 480 tisíc korun

30. 11. 2023

page.Name
Příspěvkem ve výši 48 tisíc korun plánuje hradecká radnice nalákat do hradeckých základních škol nové začínající učitele. Dotační program, na který je vyčleněno celkem 480 tisíc korun, je zaměřen na studenty posledního ročníku, kteří se zavážou, že po dokončení studia budou v některé z hradeckých škol působit minimálně další čtyři roky. Dotaci už schválili hradečtí radní.

„Chceme tímto způsobem pomoci zajistit pro hradecké školy dostatečný počet učitelů. Získat aprobované pedagogy především pro některé předměty je v současné době velice komplikované. Navíc je problém kantory ve školách udržet. Právě tento krok by měl pomoci učitelské sbory stabilizovat tam, kde jsou nejkřehčí,“ říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová (HDK).

O dotace mohou žádat studenti posledního ročníku magisterského nebo navazujícího magisterského studia v akreditovaném studijním programu zaměřeném na přípravu učitelů základní školy, kteří absolvovali praxi v některé ze základních škol zřizovaných městem Hradec Králové. Výše dotace pro jednotlivce je 48 tisíc korun. Na dotační program je v rozpočtu vyčleněno 480 tisíc korun, peníze budou vybraným žadatelům vypláceny během února 2024. Žádosti bude možné podávat od 20. do 31. ledna 2024.

Hradec Králové je zřizovatelem 11 samostatných mateřských a 17 základních škol, z nichž deset má současně i mateřskou školu. Zbývající městská školská zařízení jsou dvě základní umělecké školy a dům dětí a mládeže.

(kul, tz, čtk)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz