Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Úspěšné pátrání v Hradeckých lesích. Ztracenou ženu našli strážníci

10. 11. 2023

page.Name
Policisté, strážníci psovodi i vrtulník s termovizí se ve čtvrtek večer zapojili do velkého pátrání po pohřešované ženě v Hradeckých lesích. Žena se ztratila už odpoledne v okolí Lesního hřbitova, následně se ozvala kamarádce s tím, že nemůže najít cestu domů. Pátrání naštěstí bylo úspěšné. Strážníkům se podařilo ženu uprostřed lesa najít. Bez většího viditelného zranění ji předali záchranářům.

O události informovali hradečtí strážníci na svém webu. "Ve večerních hodinách požádala Policie ČR hradeckou městskou policii o součinnost při pátrání po pohřešované ženě. Ta se v odpoledních hodinách ztratila v okolí Lesního hřbitova v Hradeckých lesích. Naposledy se ozvala kamarádce s tím, že nemůže najít cestu domů," informovala mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová. 

Telefon pohřešované ženy byl lokalizován v okolí Hradečnice. Do pátrání se zapojili policisté, strážníci psovodi i vrtulník s termovizí. Podchlazenou ženu naštěstí strážníci ve tmě uprostřed lesa brzy našli. "Strážníkům se podařilo ženu nalézt uprostřed lesního porostu na křižovatce lesních cest. Sdělila, že je jí zima, zraněná není, ale necítí se psychicky dobře. Strážníci ihned informovali Policii ČR a žena byla předána zdravotnické záchranné službě," uvedla Kněžourová. 

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK