Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

V Hradci se do stávky zapojí 21 ze 31 městských škol a školských zařízení

22. 11. 2023

page.Name
V Hradci Králové se do pondělní stávky zapojí 21 ze 31 škol a školských zařízení, která zřizuje město. Z nich se 18 škol zapojí zcela a budou v pondělí uzavřené. Tři školy se zapojí zčásti a budou mít omezený provoz, například část mateřské školy bude fungovat. Bez omezení provozu bude deset školských zařízení, především půjde o mateřské školy. Otevřené budou i obě základní umělecké školy. Novinářům to dnes řekla primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová (HDK).

Město Hradec Králové zřizuje 11 samostatných mateřských a 17 základních škol, z nichž deset má současně i mateřskou školu. Zbývající městská školská zařízení jsou dvě základní umělecké školy a dům dětí a mládeže.

Ze 17 základních škol bude zcela uzavřených 12, tři se připojí zčásti a dvě budou mít normální provoz. Ve stávce budou i pracovníci domu dětí a mládeže. Například pracovníci MŠ Zvoneček stávkovat nebudou, ale protest podporují. "Sepíšeme pro rodiče informativní zprávu, že stávku podporujeme," uvedli.

Náhradní program pro děti ze stávkujících škol radnice zajišťovat nebude. "Rodiče jsou ze strany škol informováni. Poptávku po náhradním řešení jsme od nikoho nezaznamenali. Nějaké jednodenní příměstské tábory město pořádat nebude," uvedla primátorka.

ČTK