Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fakultní nemocnice uspěla v celostátním průzkumu Nejlepší nemocnice ČR

15. 12. 2023

page.Name
Velkého úspěchu dosáhla Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) v letošním ročníku celostátního průzkumu Nejlepší nemocnice ČR. V kategorii Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů se umístila na prvním místě mezi všemi fakultními nemocnicemi v České republice. Spokojenost s péčí v hradecké nemocnici dali najevo i hospitalizovaní pacienti, kteří přisoudili FNHK třetí místo. Do 18. ročníku průzkumu se zapojilo téměř 129 tisíc respondentů, kteří hodnotili 148 nemocnic z celého Česka.

Hodnocení českých nemocnic probíhalo prostřednictvím průzkumu od 1. února do 31. srpna letošního roku. Organizátorem je organizace HealthCare Institute o.p.s. V roce 2023 se uskutečnil už 18. ročník soutěže a soutěž se do něj 148 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky. "Cílem je nastavit žebříček nemocnice dle jejich finanční kondice, míry bezpečnosti a také spokojenosti ambulantních, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců nemocnic. Výstupy projektu poskytujeme zpětně manažerům nemocnic, aby mohli snadněji pracovat na zkvalitnění zdravotní péče v České republice," uvedli k průzkumu pořadatelé. 

V roce 2023 se do průzkumu regionu téměř 129 tisíc respondentů z celé České republiky. Naprostou většinou z nich, asi 110 tisíc, tvořili pacienti. Mezi respondenty ale nechyběli ani zaměstnanci nemocnice. Jednotlivé nemocnice byly v rámci projektu "Nemocnice ČR 2023" hodnoceny ve čtyřech klíčových oblastech. Ve všech kategoriích obsadila Fakultní nemocnice Hradec Králové mezi 11 českými fakultními nemocnicemi přední příčky.

V kategorii Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a v kategoriiFinanční zdraví nemocnice skončila FNHK na čtvrté příčce. Ještě lépe dopadla hradecká fakulta v hodnocení pacientů. V kategorii Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů se umístila na třetí příčce a v kategorii Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů byla FNHK úplně nejlepší.

„Výsledky průzkumů jsou pro vedení nemocnice velmi podporovanou vazbou od našich pacientů i zaměstnanců a pomáhají nám při dalším zkvalitňování péče ve FNHK. Děkuji všem pacientům, kteří v tomto hodnocení hlasovali a také svým spolupracovníkům, díky kterému je péče o pacienty hodnocena pozitivně,“ uvedl k zisku ocenění ředitel Aleš Herman.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: FNHK