Středa

24. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Křik a pláč vyděsil sousedy. Oba rodiče pětitýdenního miminka byli opilí

11. 12. 2023

page.Name
Křik a pláč vycházející z bytu, kde žije mladý pár s teprve pětitýdenním miminkem, vyděsil v sobotu obyvatele jednoho panelového domu v Hradci Králové. Na místo proto přivolali hlídku městské policie. Strážníci na místě zjistili, že rodiče malého miminka jsou silně podnapilí, oba nadýchali přes dvě promile. Ačkoliv miminko nejevilo známky zanedbání, mladý pár teď bude mít co vysvětlovat pracovníkům orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Chodbou jednoho panelového domu v Hradci Králové se v sobotu rozléhal křik a pláč. Protože vycházel z bytu, kde žije mladý pár, kterému se nedávno narodilo miminko, zavolali sousedé z obav o život a zdraví miminka na linku 156. Na místo se okamžitě vydala hlídka strážníků. 

"Dveře označeného bytu otevřel muž, který na vysvětlenou uvedl, že mají rozepře s přítelkyní. Ta dostala hysterický záchvat, protože nebyl odpoledne doma. Plačící žena sdělila, že je v šestinedělí, od narození miminka se nevyspala a tento stav nezvládá. Léčí se s psychickými problémy, léky však neužívá, protože již došly," popsala situaci mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová.

Strážníci zkontrolovali pětitýdenní miminko, které pomohlo rozruchu kolem spalo v postýlce a nejevilo známky zanedbání. Ani přítomnost strážníků však neuklidnila jeho rodiče. Ti na sebe i opakovaně křičeli, obviňovali se z pití alkoholu a nepodporovali se uklidnit.

"Náhle se žena sesunula k zemi a upadla do bezvědomí. Strážníci ji uložili do zotavovací polohy. Po chvíli se probrala a mohli ji posadit do křesla," uvedla Kněžourová. Strážníci okamžitě přivolali záchrannou službu. Záchranáři následně rozhodli o tom, že ženu a miminko převezou do nemocnice. také se, že oba nezodpovědní rodiče jsou silně opilí. "Dechová zkouška prokázala ženě 2,30 a muži 2,24 promile alkoholu. Městská policie bude o události informovat OSPOD," dodala mluvčí hradeckých strážníků.

(kul, tz-ek)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie