Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Chtěli byste zámek? Ve Skřivanech na Hradecku je k mání za 29 milionů

17. 10. 2023

page.Name
Na třetí pokus se Královéhradecký kraj pokusí prodat památkově chráněný novogotický zámek ve Skřivanech na Hradecku. Pro objekt kraj nemá využití. V předchozích dvou dražbách o zámek nikdo neprojevil zájem, krajští radní tak znovu snížili vyvolávací cenu a schválili veřejnou dražbu zámku tentokrát s vyvolávací cenou 29 milionů korun. Dražba se má uskutečnit 22. listopadu, její konání musí ještě předtím schválit krajští zastupitelé.

Zastupitelstvo na konci března schválilo návrh na prodej zámku ve Skřivanech formou veřejné dražby. Jde o prodej celého areálu, tedy včetně zámeckého parku s pozemky o celkové rozloze 41.500 metrů čtverečních.

První dražba byla 7. srpna s vyvolávací cenou 38,4 milionu korun, avšak žádný zájemce se nedostavil. Podruhé se dražba s vyvolávací cenou 34 milionů korun konala 4. října.

"Také této dražby se žádný zájemce nezúčastnil. Z tohoto důvodu kraj snížil nejnižší podání na částku 29 milionů korun a plánuje dobrovolnou veřejnou dražbu zopakovat 22. listopadu," řekl ČTK mluvčí hejtmanství Dan Lechmann.

Včetně souvisejících pozemků je zámek v majetku kraje. Provoz budovy zajišťuje krajský Domov sociálních služeb Skřivany, který dříve prostory využíval pro své klienty. Zámek sloužil léta jako Ústav sociální péče, jeho působení bylo ukončeno v roce 2017. Naposledy v něm byli ubytovaní váleční běženci z Ukrajiny.

(čtk, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz