Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Mléčná banka fakultní nemocnice hledá nové dárkyně mateřského mléka

31. 8. 2023

page.Name
Mléčná banka Fakultní nemocnice Hradec Králové hledá nové dárkyně mateřského mléka. Loni v září banka zavedla možnost svozu mléka od dárkyň ze vzdálenosti 50 kilometrů od Hradce Králové, a i díky tomu se podařilo zajistit dostatek mateřského mléka, které nemocnice využívá pro výživu nedonošených či nemocných novorozenců hospitalizovaných na Dětské klinice FNHK. V letních měsících zájem dárkyň mírně klesl a banka by uvítala nové dárkyně.

„Moc děkujeme všem maminkám, které se do darování zapojily, protože mateřské mléko je mimořádně důležité pro výživu hospitalizovaných novorozenců. Darování je dobrovolné, nemocnice dárkyním přispívá 250 korun za litr mikrobiologicky nezávadného mléka,“ uvedla Miroslava Jandová, vedoucí Tkáňové ústředny FNHK, pod kterou mléčná banka spadá.

Mléčná banka uvítá mléko od matek do šesti měsíců věku jejich dítěte, kdy má v sobě nejvíce důležitých látek. Banka poskytuje v drtivé většině mléko novorozencům hospitalizovaným přímo v hradecké nemocnici. Bližší informace o darování mléka je možné najít na www.fnhk.cz/tku/mlecna-banka nebo na telefonním číslo 495 833 750 v čase od 6:00 do 15:30 hodin.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz