Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Víkend v Hradci: Folk v Širáku, nábřeží piva a významné sportovní akce

25. 8. 2023

page.Name
Přemýšlíte, jak si v Hradci Králové užít poslední srpnový víkend? Pak pro vás máme hned několik tipů. Příznivci folkové hudby si zítra v letním kině Širák mohou užít hudební festival Hradecký letorost, na Smetanově nábřeží si zase přijdou na své milovníci dobrého piva a na letišti pak fanoušci motosportu. V Hradci se toho ale o víkendu koná ještě víc. Detaily k jednotlivým akcím naleznete v naše článku.

Hradecké nábřeží piva

Kdy? v sobotu od 10 hodin

Kde? náměstí 5. května a Smetanovo nábřeží

Dopřejete si rádi kapku vychlazeného piva za horkého letního dne? Hradecké náměstí 5. května se tuto sobotu promění do „pivní oázy“. Návštěvníci budou moci ochutnat kromě množství pivních specialit i pikantní chilli produkty a projít si výstavu modelů parních strojů. Děti si užijí letní den na skákacím hradě a jako zakončení vystoupí v podvečer kapely Vyhoukaná Sowa a Čí je to vina?.

Hradecký letorost / Konec léta v Širáku

Kdy? v sobotu od 13 hodin

Kde? Letní kino Širák

Už druhý ročník festivalu Letorost rozezní areál Letního kina Širák folkovou muzikou. Diváci uslyší například kapely My3.avi, Madalen, Slávek Janoušek & spol., Tony Joch & Přátelé a legendu české folkové muziky Žalman & Spol. Bude postaráno i o občerstvení. Pokud v sobotu do Širáku dorazíte, můžete si zakoupit lístky v předprodeji na vstupenkovém portálu města Hradec Králové HK Pointu.

Hradec Králové OPEN – WDSF International Open 2023

Kdy? v sobotu od 12:30 a v neděli od 8 hodin

Kde? Kongresové centrum ALDIS

Zase po roce je tu ojedinělá taneční událost Hradec Králové OPEN, letos již po čtyřiatřicáté. Na tuto prestižní soutěž, která patří k jedné z nejstarších v Evropě, se sjíždí nadaní sportovci i ze všech koutů. O první příčky letos opět zabojují všechny věkové kategorie. Diváci se mohou těšit na víkend plný umění, sportu, a hlavně nezapomenutelné atmosféry.

Výstavy v roubence

Kdy? v sobotu i v neděli od 15 hodin

Kde? Šrámkův statek Piletice

Tento víkend mají ti, co zavítají do Šrámkova statku, poslední možnost vidět dvě rozmanité výstavy. Na své si přijdou milovníci umění i historie. Pokud rádi obdivujete fotografie, jistě vás okouzlí výstava umělkyně LUDVIDI, Dany Ludvíčkové. Autorka svým objektivem zachytila krásu okamžiku a divák má pocit, že se svět kolem něj na chvíli zastavil. Ti, co dají přednost historii, nezklame expozice přibližující venkovský život na vsi na přelomu 19. a 20. století. Vystaveny jsou různé hospodářské, zařizovací a řemeslnické předměty.

ENJOY Motosport Day

Kdy? v sobotu od 7:30 hodin

Kde? Letiště Hradec Králové

Jste fanoušky rychlé jízdy a hřmotu motoru? Pak si nenechte ujít Motosport day na hradeckém letišti. Dopoledne můžou návštěvníci z první ruky zažít jízdu bokem v rychlostech kolem 100 km/h a vyzkoušet si dlouhé skoky. Odpoledne budou naopak z bezpečné vzdálenosti tajit dech u měřeného závodu. Pořadatelé přichystají i občerstvení a speciální hosty.

Sabina Tocháčková
redakce@salonkyhk.cz