Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Do Svobodných Dvorů se v neděli po letech vrátí masopustní rej

3. 2. 2023

page.Name
Po desítkách let se do hradecké městské části Svobodné Dvory vrátí masopustní rej. V neděli dopoledne projde Svobodnými Dvory průvod masek při prvním ročníku Svobodnodvorského masopustu, kterým chtějí místní založit novou tradici.

"Tradiční lidové masky a maškary v podání členů Dětského folklórního souboru Červánek vytvoří průvod s hudbou. Předpokládáme, že místní a zejména děti se k nim přidají, pro potěšení veřejnosti ostatně akci pořádáme," říká Michal Šeba, předseda Okrašlovacího spolku Svobodné Dvory, který akci připravuje.

Masky se shromáždí v 9:30 hodin na rohu ulic Dvorská a Drtinova, kde proběhne žádání maškar rychtáře o svolení k obchůzce. Pak se průvod vydá po Dvorské, Cihlářské a Spojovací ulici až k Penzionu U sv. Jana, kde masky předvedou svůj rej s hudbou a tancem. "Po cestě se průvod několikrát zastaví před domy, kde si maškary zatancují s panímámou a pantátou. Na celou akci srdečně zveme zdejší veřejnost, ale i zájemce z jiných městských částí, vítáni budou účastníci v maskách i bez," uzavírá Šeba.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Okrašlovací spolek Svobodné Dvory, z.s.