Neděle

14. dubna 2024

Nyní

20°

Zítra

15°

Svátek má

Město přikoupí nádoby na gastroodpad, včera zmizely v rekordním čase

23. 2. 2023

page.Name
Další tři tisíce nádob na gastroodpad pořídí za čtvrt milionu korun hradecká radnice. Finance na jejich pořízení v úterý schválili radní města. Vzhledem k obrovskému zájmu veřejnosti původní zásoba nádob dochází. Například včera na Slezském Předměstí se nádoby rozdaly už asi půl hodiny před plánovaným koncem akce, na některé zájemce se tak vůbec nedostalo.

Město vybralo šest termínů, kdy si mohli občané města pro nádoby na třídění přijít. Zájem Hradečáků o nádoby na biologicky rozložitelný odpad z kuchyní však předčil všechna očekávání. „Zájem o nádoby na třídění gastroodpadu v domácnostech byl opravdu velký, což je pro nás dobrý signál. Díky třídění můžeme postupně snižovat množství směsného odpadu a vytříděnou složku pak nadále využívat. Právě odpad z kuchyní skončí v bioplynové stanici a k lidem se vrátí v podobě elektřiny nebo tepla,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Lukáš Řádek (TOP09).

V první etapě pořídilo město více než tři tisíce nádob. S ohledem na enormní zájem ze strany občanů města jich ale bude dokoupeno ještě jednou tolik. Finanční prostředky ve výši 250 tisíc korun na jejich nákup schválila na svém úterním zasedání rada města. Dodány by měly být začátkem března.

Pro nádobu na sběr gastroodpadu si mohou občané přijít 1. března na Benešovu třídu na Moravském Předměstí, 8. března na Masarykovo náměstí v centru města a 14. března k poště v Malšovicích, vždy v době od 14.30 do 16.30 hodin nebo do rozdání nádob.

Zatím poslední šanci získat zdarma nádobu na gastroodpad měli obyvatelé Hradce včera u hotelu Alessandria na Slezském Předměstí. Už kolem čtvrté hodiny odpolední však vzhledem k enornímu zájmu veřejnosti neměli pracovníci Hradeckých služeb co rozdávat. 

Do speciálních nádob lze odkládat živočišný i rostlinný odpad z kuchyní, například zbytky z ovoce či zeleniny a dalších jídel, malé kosti, mléčné výrobky, potraviny s prošlou trvanlivostí a podobně. Důležité však je, aby veškerý odpad z kuchyní byl bez obalu. „Na spodní straně víka se navíc nachází úložný prostor, kam je možné umístit filtr pro pohlcování pachů a vlhkosti. Jako alternativu lze využít i obyčejný papírový ubrousek,“ říká Řádek. Obsah gastronádoby pak mohou občané vysypat do speciálních hnědých kontejnerů s pákovým uzávěrem, které jsou umístěny v blízkosti nádob na třídění skla. Gastroodpad je svážen v období od října do dubna jednou týdně a od května do září dvakrát týdně, v závislosti na klimatických podmínkách.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK