Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Hradec čeká velkolepý Víkend elegance, k soutoku dorazí i Bugatti za 70 milionů!

10. 9. 2023

page.Name
Desítky nejluxusnějších automobilů z celé Evropy zamíří už příští týden do Hradce Králové. V exkluzivním prostředí Jiráskových sadů na soutoku Labe a Orlice můžete v sobotu 16. září zcela zdarma obdivovat elegantní veterány i moderní vozy za desítky milionů korun. Součástí druhého ročníku Víkendu elegance bude i bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na koncerty, talkshow, módní přehlídku nebo dětské atrakce. Záštitu Víkendu elegance poskytl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a primátorka města Hradec Králové Pavlína Springerová. Generálním partnerem letošního ročníku se po úspěšné loňské premiéře stala Skupina ČEZ a.s.

Společenská událost roku pro milovníky aut se blíží! Už příští týden se v Hradci Králové uskuteční jedinečná přehlídka luxusních veteránů s názvem Víkend elegance, na jehož první ročník zavítaly loni na jaře tisíce návštěvníků. Letos se pořadatelé rozhodli laťku posunout ještě o něco výš. Z areálu Stříbrného rybníka se akce přesunula do samotného centra východočeské metropole. V Jiráskových sadech na soutoku Labe a Orlice se představí automobily za více než 100 milionů korun, doprovodný program pak zaujme děti i ty, kteří automobilům úplně neholdují.

Víkend elegance začíná už v pátek 15. září, kdy se pod záštitou hejtmana Martina Červíčka a hradecké primátorky Pavlíny Springerové uskuteční rallye po Královéhradeckém kraji. „Automobily odstartují od pivovaru Beránek ve Stěžerech, budou pokračovat do Úpice a odtud do Nového Města nad Metují, kde je čeká vložená soutěž k prověření zručnosti a oběd s představiteli města. Následně se pojede po stanovené trase až do Hradce Králové, kde je cíl v garážích hotelu Tereziánský dvůr. V sobotu ráno se právě z hotelu startuje a po malém hradeckém okruhu se pomalou jízdou automobily přesunou do Jiráskových sadů. Tam proběhne hlavní část programu pro veřejnost s prezentací všech automobilů a doprovodným programem,“ popisuje letošní program pořadatel Petr Smola. Hlavní část programu se uskuteční v Jiráskových sadech v sobotu od 10 hodin. 

Podobně jako při loňském prvním ročníku budou k vidění automobily ve třech kategoriích - auta předválečná, auta poválečná a kategorie supersport. Největší letošní peckou bude luxusní sporťák Bugatti Chiron v ceně zhruba 70 milionů korun, který v Česku vlastní pouze tři lidé. Do Hradce s ním dorazí podnikatel a přední český sběratel raritních vozů Richard Chlad. Za zmínku ale rozhodně stojí i další přihlášené automobily. Milovníky veteránů potěší Packard Twin Six z roku 1920 nebo Aero 500 z roku 1930. Z novějších vozů se můžete těšit třeba na Alfu Romeo 1300 Spider, Jaguar Lowdrag E-Type, Aston Martin DBS V8, Maserati Merak 2000 GT, Jaguar XK 140 a mnoho dalších raritních vozů. Všichni návštěvníci se budou moci přímo v sadech zapojit do hlasování o nejsympatičtější vůz letošního ročníku. Vyhlášení rallye a všech soutěžních kategorií proběhne v sobotních odpoledních hodinách.

Velmi příjemná letošní novinka pro veřejnost je fakt, že vstup na Víkend elegance je zcela zdarma. V Jiráskových sadech přitom v sobotu na návštěvníky čeká kromě luxusních vozů i další velmi nabitý program. „Naší hlavní cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi, pro které chystáme pestrý doprovodný program. Lidé budou moct v Jiráskových sadech ochutnat regionální specialitu a užít si živé koncerty,“ láká na akci Petr Smola. Těšit se můžete například na koncert hradecké kapely Gramofon, talkshow Klubovna, módní přehlídka a pro ty nejmenší návštěvníky jsou připraveny také dětské atrakce.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz