Neděle

16. června 2024

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Víkend v Hradci: Sobota bude patřit jídlu a hudbě, neděle zase sportu

8. 9. 2023

page.Name
Tento víkend budou moci Hradečáci využít krásného počasí babího léta, posedět venku nad specialitami ze světa i Hradecka a pořádně si zasportovat. Sobota nabídne tradiční farmářské trhy, Food truck fest a jako zakončení dne klavírní koncert hradeckých rodáků. Neděle bude ve znamení sportu, Hradec čeká cykloprojížďka a prezentace více než 40 sportovních klubů.

Farmářské trhy
Kdy? v sobotu od 9 hodin
Kde? Tylovo nábřeží

Tradiční hradecké farmářské trhy pokryjí v sobotu svými stánky Tylovo nábřeží. Návštěvníci si jako obvykle pochutnají na množství lákavých delikates přímo od výrobců, podpoří lokální farmáře a zažijí příjemné dopoledne plné dobrého jídla. Na doprovodném programu se tentokrát podílí kavárna a pekárna NOKAFE. Zájemci se tak dozví o poctivé cukrařině i pečení kváskového pečiva a děti si mezitím zahrají na cukráře a vyrobí vlastní linecká lízátka.

 

Food truck fest
Kdy? v sobotu od 10 hodin
Kde? náměstí 5. května

V sobotu dopoledne přijedou k Labi na čtyřech kolech speciality ze všech koutů světa díky Food truck festu. Na náměstí 5. května ochutnají milovníci jídla Italskou, Francouzkou nebo Asijskou kuchyni a nebudou chybět i oblíbené burgry. Na své si přijdou i ti nejmladší, organizátoři pro ně připravili dětský koutek.

 

Festival vez domova
Kdy? v sobotu od 14 hodin
Kde? Kavčí plácek

Oblastní charita Hradec Králové zve Hradečáky v sobotu na Kavčí plácek. Od 14 hodin zde začne 7. ročník festivalu propojující zdánlivě nepropojitelné – hudbu a bezdomovectví. Zájemci mohou se do charity zapojit a darovat lidem bez domova zachovalý stan nebo spacák. Návštěvníci uvidí netradiční módní přehlídku, tematické výstavy, vyslechnou si příběhy lidí bez domova a pochutnají si na guláši. Celou akci budou provázet punkové a rockové písně kapel Šejkr, Olinblack, Čer ví nebo Čí je to vina.

 

Večer s historií: Matyáš Novák a Jiří Pavlík
Kdy? v sobotu od 19 hodin
Kde? Petrof Gallery

Petrof se nejen pro místní stal v podstatě synonymem výroby akustických klavírů a pianin. Tato hradecká firma za nedlouho oslaví své 160. narozeniny, a tak zve návštěvníky na klavírní koncert, s jehož pomocí chce propojit svět hudby a historii Petrofu. Vystoupí hradečtí rodáci Matyáš Novák a Jiří Pavlík s průřezem známých skladeb od roku vzniku firmy až po současnost. Jedinečnou atmosféru navodí i dobové kostýmy a historické hudební nástroje.

Město na kolech
Kdy? v neděli od 9 hodin
Kde? start u plaveckého bazénu

Nasedněte v neděli na kolo, šlápněte do pedálů a vyrazte na příjemnou projížďku po Hradci. Nemusíte se bát, nevrátíte se domů uřícení. Tato cykloprojížďka je totiž i pro nesportovce, jejím mottem je: „Nebudeme závodit, budeme si užívat!“. V 9 hodin ráno vyjedou cyklisti od plaveckého bazénu, projedou se například kolem Šimkových sadů, Masarykova a Ulrichova náměstí, Tylova nábřeží a přes novou lávku se vrátí zpátky na startovní místo.

Den náborů a sportu
Kdy? v neděli od 10 hodin
Kde? Areál hradecké Slávie

Druhá sportovní akce čeká tuto neděli Hradečáky na Slavii. Den náborů a sportu je určen pro širokou veřejnost, ale nejvíce z ní vytěží rodiče s nerozhodnými dětmi, co chtějí sportovat, ale neví kde. Na Slavii se totiž bude prezentovat více než 40 sportovních klubů z Hradce Králové. Svými stánky a vystoupeními se budu snažit nalákat mladé sportovce, aby se přidali do jejich řad. Děti u vstupu obdrží kartičky, na které budou celý den sbírat razítka za splněné úkoly.

Sabina Tocháčková
redakce@salonkyhk.cz