Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Zrekonstruovaná křižovatka u ČKD bude od soboty průjezdná ve všech směrech

8. 9. 2023

Zrekonstruovaná křižovatka u ČKD bude od soboty průjezdná ve všech směrech 4 snímků
V sobotu 9. září spustí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkušební provoz na zrekonstruované okružní křižovatce u ČKD na okraji Hradce Králové. Stavbaři na frekventované křižovatce pracovali od poloviny června, řidiči mohli od té doby jezdit pouze ve směru od Jičína do Hradce Králové a opačně. Po dlouhých 12 týdnech se nyní otevřou i směry na Prahu a na Jaroměř. Nadcházející týden bude křižovatka průjezdná ve všech směrech jedním jízdním pruhem, od 16. září pak už budou moct řidiči využít oba jízdní pruhy.

Rekonstrukce frekventované okružní křižovatky, na které se stýkají silnice první třídy číslo 11 a 33 od Hradec Králové, Jičína, Jaroměře a Prahy, se blíží do finiše. ŘSD na křižovatce u ČKD už zítra spustí zkušební provoz. Řidiči tak budou moct po 12 týdnech znovu využít směry na Prahu a na Jaroměř, které byly během prací zcela uzavřené. "V sobotu 9.9. spustíme zkušební provoz na rekonstruované okružní křižovatce u ČKD na I/11 v Hradci Králové. Křižovatka bude průjezdná ve všech směrech jedním jízdním pruhem a budou pokračovat práce na dělících ostrůvcích. 16. září bude křižovatka uvedena do režimu předčasného užívání, plně průjezdná v obou jízdních pruzích," informovalo ŘSD na sociální síti X. 

Během posledních 12 týdnů došlo k celkové rekonstrukci vozovky včetně úpravy úseku od železničního přejezdu k okružní křižovatce ČKD, k opravě samotné okružní křižovatky a ke kompletní rekonstrukci ostrůvků včetně úpravy jejich geometrie odvodnění. Na místě je nové vodorovné i svislé dopravní značení. Součástí stavby byla také rekonstrukce opěrné zdi s novým bezpečnostním zábradlím. Celá stavba vyšla na zhruba 29 milionů korun bez DPH.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: ŘSD