Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

OBRAZEM: Na Benešově třídě se dočkají oprav další dvě lávky

9. 6. 2024

OBRAZEM: Na Benešově třídě se dočkají oprav další dvě lávky 14 snímků
Hradecká radnice nechá opravit další dvě lávky na chátrající Benešově třídě na Moravském Předměstí. Ještě během června začnou dělníci s opravami ocelových lávek u supermarketu Billa a u drogerie Teta. Hotovo by mělo být do tří měsíců. Město zaplatí za práci na obou lávkách tři miliony korun bez DPH. Už od dubna je na nejlidnatější hradecké ulici otevřená nová lávka u Kozlovky. Příští rok plánuje město další dílčí opravy na Benešově třídě, celková rekonstrukce je naopak zatím stále v nedohlednu.

Letos v dubnu byla otevřena nejen pro obyvatele Benešovy třídy nová lávka u Kozlovky za více než 10,6 milionu korun bez DPH. Před Kozlovkou byla také opravena část vozovky a město se nyní pustí do dalších oprav. „Technické služby už mají vybrané zhotovitele na opravu ocelových lávek hned na dvou místech. Konkrétně u supermarketu Billa a v blízkosti drogerie Teta. Práce by mohly být zahájeny v průběhu června a hotovy do tří měsíců“, uvedl náměstek primátorky Pavel Vrbický (Piráti).

Technické služby na Benešově třídě také udělají výměnu osvětlení. Zatím nová svítidla technici nainstalovali v průchodu do Kejzlarovy ulice, v plánu je i výměna svítidel v podhledech na Benešově třídě. Technické služby chystají i projekt na odstranění chodníku a schodiště mezi dvěma panelovými domy na bulváru.

V roce 2025 hodlá město opravit například parkoviště před Poliklinikou III a chodníky za některými panelovými domy. Náklady na opravy Technické služby v příštím roce odhadují na miliony korun.

Oprava Benešovy třídy patří mezi dlouholeté priority hradecké radnice. Město odhaduje, že by kompletní oprava mohla přijít zhruba na miliardu korun. Zejména kvůli velkému počtu vlastníků nemovitostí ale není podle radnice snadné udělat rozsáhlé opravy třídy, proto postupuje v dílčích krocích. Obnova lávky u Kozlovky byla po delší době větší jednorázovou investicí do bulváru.

V letech 2012 až 2014 radnice opravila zhruba za 150 milionů korun prostřední třetinu Benešovy třídy. Zbylé části, zejména kovové rampy s chodníky a střešními konstrukcemi, dál chátrají. Panelové domy městu nepatří a postupně je opravují soukromí majitelé.

(kul, čtk)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek