Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Jeli se projet matčiným BMW. Jízdu 15letých chlapců ukončili hradečtí strážníci

16. 4. 2024

page.Name
Vzali si matčino auto a vyrazili se projet do hradeckých ulic. Dva patnáctiletí kluci v sobotu večer zažili pořádné dobrodružství, po zásahu hlídky městské policie ale nabralo jiný směr, než zřejmě doufali. Mladíci na sebe upozornili nerozsvícenými světly a strážníkům po zjištění jejich věku nezbylo, než případ předat k dořešení Policii ČR. Kluci budou mít zároveň co vysvětlovat i oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Nerozumný nápad by mladým klukům možná i prošel, nebýt toho, že ve vozidle BMW patřící matce jednoho z chlapců zapomněli rozsvítit světla. Tím totiž krátce před sobotní půlnocí upoutali pozornost hlídky městské policie. Strážníci se poroto rozhodli auto zastavit a zkontrolovat. 

"Strážníci mladíka sedícího za volantem vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla. Ukázalo se, že je mu pouhých 15 let a žádný řidičský průkaz nevlastní. Jeho stejně starý spolujezdec přiznal, že vozidlo patří jeho matce," popisuje událost mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová. Chlapci hlídce tvrdili, že se jen chtěli projet a auto pak vrátit zpět na parkoviště. Strážníky tím ale neobměkčili.

Celou situaci museli kluci následně vysvětlovat i přivolané hlídce Policie ČR, která si událost převzala k dořešení. Strážníci zároveň museli o události informovat i oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). 

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK