Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Zase ta výška! Dodávku zaseknutou v mycím boxu museli vyprostit hasiči

17. 4. 2024

page.Name
Neobvyklý případ řešili včera odpoledne policisté a hasiči u čerpací stanice OMV v Sokolské ulici v Hradci Králové. 51letý řidič tam způsobil dopravní nehodu, když se rozhodl, že svou dodávku Iveco Daily umyje v mycím boxu. Nedomyslel totiž, že výška jeho automobilu přesahuje maximální povolenou výšku 2,8 metru. V mycím boxu se tak s dodávkou zasekl a pomoct museli hasiči. Celkově způsobil muž škodu za 150 tisíc korun.

O dopravní nehodě informovali dnes na svém webu hradečtí policisté. " Na lince 158 jsme včera 16.4. krátce po 17.30 přijali oznámení o zaklíněném nákladním vozidle značky Iveco Daily v mycím boxu u jedné benzínové čerpací stanice v Hradci Králové. Řidič ani nikdo jiný neutrpěl žádné zranění," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

K nehodě došlo u čerpací stanice OMV v Sokolské ulici. 51letý řidič se rozhodl svou dodávku, nerespektoval však dopravní značku "Zákaz vjezdu vozidel, výška přesahuje 2,8 m" a do boxu se nevešel. Policisté u muže vyloučili alkohol dechovou zkouškou a uložili mu tisícikorunovou pokutu. Odhad způsobené škody pak dosahuje částky 150 tisíc korun. Dvě třetiny na vozidle a jedna třetina na mycím boxu.

Policisté nejprve zkusili vypustit dodávce všechna kola, k vyproštění zaklíněného auta to ale nestačilo. Do akce tak nakonec museli hradečtí hasiči. 

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR