Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Fakultní nemocnice od začátku ledna obnovila běžný provoz

3. 1. 2024

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové (FN HK) od začátku ledna obnovila běžný provoz, který byl během prosince kvůli protestu lékařů a nutnosti zavést směnný provoz částečně omezený. Další provoz nemocnice může ovlivnit případný negativní vývoj epidemické situace. ČTK to sdělil mluvčí nemocnice Jan Špelda. Nemocnice od 1. prosince omezila některé neakutní operace a provoz části ambulancí, aby zůstala v plném rozsahu zajištěna akutní, centrová a onkologická péče.

"Fakultní nemocnice Hradec Králové uzavřela dohodu v rámci kolektivního vyjednávání se svými zaměstnanci pro rok 2024. Od začátku ledna obnovila běžný provoz," uvedl Špelda.

Během vánočních svátků nemocnice zaznamenala nápor pacientů, který byl vyšší než v minulých letech. Další provoz nemocnice podle zástupci FN HK může ovlivnit případně negativní vývoj epidemie respiračních nemocí, a s tím spojený nárůst počtu pacientů a také související nemocnost personálu nemocnice.

Dohoda lékařů a nemocnice byla uzavřena v polovině prosince a navázala na dohodu o růstu odměn v nemocnicích od roku 2024 uzavřenou na centrální úrovni mezi zástupci lékařů, odborů, Všeobecné zdravotní pojišťovny a ministerstva zdravotnictví. Do protestu, který spočíval v odvolání souhlasu s prací přesčas, se v hradecké nemocnici zapojilo zhruba 400 lékařů z 900.

ČTK