Neděle

16. června 2024

Nyní

22°

Zítra

25°

Svátek má

OBRAZEM: Požár ve skladovací hale Kingspanu způsobil škodu 15 milionů

6. 1. 2024

OBRAZEM: Požár ve skladovací hale Kingspanu způsobil škodu 15 milionů 0 snímků
Škodu zhruba 15 milionů korun způsobil ranní požár skladovací haly společnosti Kingspan ve Vážní ulici. Požár poškodil manipulační vozíky a konstrukci haly o rozměrech 50x25 metrů. Díky rychlému zásahu šesti hasičských jednotek se požár nerozšířil mimo halu, podařilo se tak uchránit hodnoty ve výši 100 milionů. Podívejte se na fotografie a video ze zásahu.
Požár haly ve Vážní ulici v Hradci Králové byl na operační středisko krajských hasičů ohlášen dnes ráno krátce před pátou hodinou. Na místo vyrazili profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic a postupně i další jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

Když hasiči na místo dorazili, bylo pro ně značně složité se v neznámém prostoru zorientovat. Kouř totiž zaplnil celou halu tak, že v ní nebylo vidět. Hasiči si nicméně pomohli termokamerami a díky nim po několika minutách nalezli ohnisko požáru. Oheň následně likvidovali pomocí dvou vodních proudů s využitím dýchacích přístrojů. Hořelo přitom hned několik manipulačních vozíků a částečně byla požárem zasažena i konstrukce haly.

"Další průzkumná skupina prováděla kontrolu střechy pomocí výškové techniky. Pro efektivnější odvod tepla a kouře byly ve střeše částečně demontovány světlíky, kterými mohl toxické zplodiny hoření odcházet mimo objekt a usnadnit tak samotný hasební zásah. Oheň se mimo požární úsek, který tvořila hala o rozměrech přibližně 50x25 metrů nerozšířil," informovali krajští hasiči na Facebooku. 
 
Vyšetřovatelé v hale pracovali do odpoledne. Spolupracovali s Institutem ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. "Přesná příčina vzniku požáru není v tuto chvíli zcela potvrzena. Škoda byla předběžně stanovena na 15 milionů korun a uchráněné hodnoty dle odhadů překročí částku 100 milionů korun," řekl ČTK mluvčí hasičů  Zbyněk Voříšek.

(kul, čtk)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta / HZS Královéhradeckého kraje