Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Svoz vánočních stromků začne v Hradci příští týden

3. 1. 2024

page.Name
Od pondělí 8. ledna začnou Hradecké služby s letošním svozem vánočních stromků od popelnicových stání u bytových domů i rodinných domů ve městě. Lidé by měli stromky odkládat bez jakýchkoliv ozdob a obalů. Stromky totiž následně zamíří ke zpracování do městské kompostárny. Vánoční období ukončí v sobotu Tři králové, v tento den budou také na hradeckých náměstích naposled svítit ozdobené vánoční stromy.

Vozy Hradeckých služeb vyrazí do ulic hned v pondělí 8. ledna a začnou svážet stromky od popelnicových stání ve městě. „Postupujeme stejně jako každý rok, jak jsou tomu Hradečané zvyklí. Stromky je možné umístit na stanoviště separace odpadu, odkud je budeme postupně svážet. V druhém lednovém týdnu budeme svážet převážně stromky od popelnicových stání u bytových domů ve městě a od rodinných domů. Svozy stromků z veřejných stanovišť separace budeme provádět až do konce ledna. Opět prosíme všechny, aby stromky odevzdávali čisté a holé, tedy bez ozdob a jakýchkoli obalů, jelikož se vozí do městské kompostárny, kde budou zpracovány,“ popisuje ředitel Hradeckých služeb Martin Hušek.

Každý rok pracovníci Hradeckých služeb převezmou od obyvatelů Hradce zhruba 40 tun vánočních stromků. Ty následně využijí při výrobě kompostu. Rovnou do městské kompostárny v areálu letiště můžete své stromky odvézt i sami. V zimním období od prosince do konce února je otevřena od pondělí do pátku v čase od 9 do 14 hodin, v sobotu pak od 9 do 15 hodin. Hradečtí občané zde mohou ukládat bioodpad zdarma. Pokud máte doma vysloužilý umělý stromek, kterého se chcete zbavit, odvézt byste ho měli do jednoho z hradeckých sběrných dvorů. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Hradecké služby