Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

VIDEO: Zdrogovaný řidič ujížděl nočním Hradcem policistům, naboural dvě auta

23. 1. 2024

page.Name
Automobilovou honičku jak z akčního filmu absolvovali v neděli krátce po půlnoci hradečtí policisté na Moravském Předměstí. Zdrogovaný 29letý muž sice nejprve na Benešově třídě na výzvu policistů se svým vozem zastavil, během hovoru s nimi však najednou sešlápl plyn, přejel přes chodník a začal před policisty ujíždět. Nezastavil se ani poté, co ve Štefánikově ulici naboural do zaparkovaného auta. Nakonec ho policisté zadrželi poté, co u hradecké záchranky vjel do slepé ulice. Během divoké honičky poškodil muž dvě cizí auta a také vlastní vozidlo. Celkem způsobil škodu za 180 tisíc korun.

Policejní hlídku na sebe zdrogovaný řidič upozornil sám. Policisté jeli původně se zapnutými majáky řešit konflikt mezi skupinou osob na Moravském Předměstí, cestou se však na ně nalepil právě 29letý řidič, který hlídku velkou rychlostí pronásledoval. 

Na Benešově třídě muž uposlechl výzvu a za policejním vozidlem zastavil. S policisty nejprve začal zmateně komunikovat, během hovoru však náhle šlápl na plyn, objel služební vozidlo zprava přes chodník a trávu a začal ujíždět. Při své zběsilé jízdě řidič kličkoval různými ulicemi na Moravském Předměstí. "Ve Štefánikově ulici narazil do zaparkovaného vozidla, které bylo odhozeno na další zaparkované auto. Na to, že způsobil dopravní nehodu, však nebral ohled a v ujíždění pokračoval," popsala honičku mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Automobilová honička, do níž se později zapojilo hned několik policejních hlídek, nakonec skončilo u hradecké záchranky. Řidič tam totiž vjel do slepé ulice. Následně ještě zkoušel ujíždět přes chodník a trávník, na něm ale nakonec zastavil a policisté ho pomocí donucovacích prostředků zajistili. Dechová zkouška sice neprokázala, že by před jízdou popíjel alkohol, ovšem pozitivní měl test na drogy. Policisté tak 29letého muže převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. "Na svém autě způsobil škodu za 30 tisíc a na dvou nabouraných autech dohromady za 150 tisíc korun," doplnila Kormošová údaje ke způsobené škodě.

 

Policisté případ zatím řeší jako přestupek neuposlechnutí výzvy a dopravní nehodu. Pokud však výsledky odebraného biologického materiálu potvrdí, že byl řidič zdrogovaný, bude mu za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR