Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fakultní nemocnice kvůli respiračním infekcím omezila návštěvy pacientů

6. 2. 2024

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové (FN HK) ode dneška v souvislosti s nárůstem počtů případů chřipky a akutních respiračních infekcí v Královéhradeckém kraji omezila návštěvy hospitalizovaných pacientů. Návštěvy jsou povolené po dohodě s ošetřujícím personálem jednotlivých pracovišť, informovala na webu nemocnice. Zákaz platí do odvolání.

"V případě povolení návštěvy je důrazně doporučeno použití roušek nebo respirátorů jako prevence šíření infekcí," uvedli zástupci FN HK.

Podle nemocniční hygieničky Lenky Hobzové by lidé měli návštěvu odložit, pokud mají příznaky infekčního onemocnění nebo pokud jsou ve společné domácnosti v kontaktu s nemocnými. "Dále je doporučeno omezit počet navštěvujících osob tak, aby bylo možné dodržovat bezpečný odstup osob, zejména na vícelůžkových pokojích," uvedla Hobzová.

Protiepidemická opatření měla dodržovat omezení také návštěv hospitalizovaných dětí včetně počtu lidí na pokoji. "Při hospitalizaci dětí na vícelůžkových pokojích se rodiče mohou u dětí na návštěvě vystřídat," uvedla Hobzová.

Krajská hygienická stanice (KHS) Královéhradeckého kraje v pátek o tom informoval, že v regionu je plošná epidemie chřipky a akutních respiračních infekcí. Nejvíce nemocných v kraji bylo v pátek v okrese Hradec Králové, naopak na Náchodsku. Nejvyšší nemoc byla do pěti let a nejnižší u lidí starších starších 65 let, uvedla hradecká KHS na webu . Hradečtí hygienici zveřejňují týdenní přehledy v pátek. 

ČTK