Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Při vážné nehodě v Ruseku se zranili čtyři lidé, silnice je uzavřená

9. 2. 2024

page.Name
Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly v pátek odpoledne u vážné dopravní nehody v Ruseku. Při čelním střetu dvou osobních vozidel v blízkosti hradeckého letiště došlo ke zranění čtyř osob. Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník. Silnice třetí třídy na severním okraji Hradce Králové zůstává v místě nehody zcela neprůjezdná.

Hrozivě vypadající nehoda dvou osobních automobilů se stala krátce před 16. hodinou na silnici třetí třídy číslo 2997 v hradecké místní části Rusek na severním okraji města. Při člením střetu aut v blízkosti hradeckého letiště došlo ke zranění čtyř lidí.

Na místě zasahovali policisté, hasiči i záchranáři, přímo u nehody přistál i záchranářský vrtulník. "Většinou šlo o mladé lidi. Toho nejvážněji zraněného, devatenáctiletého muže, jsme letecky transportovali do fakultní nemocnice. Další tři zranění utrpěli lehká až středně těžká zranění, v době našeho ošetřování byli mimo ohrožení života," řekl ČTK mluvčí ZZS KHK Ivo Novák. Silnice je v místě nehody neprůjezdná, podle odhadu policistů by se mohla znovu otevřít po 18. hodině. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje