Sobota

25. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

V kraji za týden stoupl počet nákaz Covid-19 o dva případy na 196

6. 6. 2020

page.Name
Počet vyléčených lidí z nákazy Covid-19 v Královéhradeckém kraji za poslední týden stoupl o čtyři na 185. Nově uzdravení z koronaviru jsou z okresů Hradec Králové, Jičín a Trutnov. Od pátku 29. května přibyly potvrzené dva případy tohoto onemocnění a nyní je jich celkem 196. Nové případy jsou z okresu Hradec Králové, vyplynulo z dnešního sdělení krajských hygieniků. Údaje jsou k e včerejší 14. hodině. Počet laboratořemi v hradeckém kraji vyhodnocených testů stoupl za týden o více než 1700 na 21 705.

Nejvíce vyléčených lidí z nákazy v kraji od začátku pandemie bylo k dnešku nadále v okrese Náchod, a to 64. Následuje Hradecko s 61 zotavenými, což je o jednoho více než před týdnem. V okrese Trutnov vzrostl proti 29. květnu počet uzdravených o dva na 23 a v okrese Jičín o jednoho na 21. V okrese Rychnov nad Kněžnou se za týden počet vyléčených z nákazy nezměnil, stále je tam 16 uzdravených z Covid-19.

V kraji je nejvíce potvrzených případů onemocněním od začátku pandemie v okrese Hradec Králové, a to 66, o dva více než před týdnem. Beze změny v porovnání s 29. květnem byl dnes počet potvrzených nákaz v okresech Náchod 65, Trutnov 25, Jičín 23 a Rychnov nad Kněžnou měl nadále 17 potvrzených nákaz. V souvislosti s koronavirem zemřeli od začátku pandemie čtyři lidé s bydlištěm v Královéhradeckém kraji, tento počet se několik týdnů nezměnil.

Královéhradecký kraj patří nákazou k nejméně zasaženým regionům v ČR. Podle ministerstva zdravotnictví bylo dnes dopoledne v hradeckém kraji 200 lidí s Covide-19, o tři více než před týdnem. Vyléčených z nákazy bylo 185, o pět více než 29. května. Statistiky ministerstva se mohou lišit, protože při evidenci případů používají jinou metodiku než hygienici.

Tomáš Kučera jw
ČTK
Ilustrační foto