Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

V Královéhradeckém kraji za týden přibyly čtyři případy nemoci Covid-19

13. 6. 2020

page.Name
Počty potvrzených případů onemocnění Covid-19 i lidí uzdravených z nákazy v Královéhradeckém kraji za poslední týden mírně vzrostly. Vyléčených bylo ke včerejšku 188, tedy o tři více než 5. června. Potvrzených nákaz přibylo za týden o čtyři na rovných 200.

Nově uzdravení z koronaviru jsou z okresů Hradec Králové, Jičín a Trutnov. Nové případy nákaz jsou z okresů Hradec Králové a Jičín. Vyplynulo to z dnešního sdělení krajských hygieniků. V souvislosti s koronavirem zemřeli od začátku pandemie čtyři lidé s bydlištěm v Královéhradeckém kraji, tento počet se nezměnil několik týdnů.

Nejvíce lidí vyléčených z nákazy v kraji od začátku pandemie bylo ke včerejšku nadále v okrese Náchod, a to 64. Následuje Hradecko s 62 zotavenými, což je o jednoho více než před týdnem. Po jednom přibylo uzdravených oproti 5. červnu v okrese Trutnov na 24 a v okrese Jičín na 22. V okrese Rychnov nad Kněžnou se za týden počet vyléčených z nákazy nezměnil, stále je tam 16 uzdravených z Covidu-19, vyplynulo z údajů zveřejněných dnes krajskými hygieniky.

V kraji je nejvíce potvrzených případů onemocněním Covid-19 od začátku pandemie v okrese Hradec Králové, a to 69, o tři více než před týdnem. Počet nákaz vzrostl také na Jičínsku, a to o jeden na 24. Beze změny v porovnání s 5. červnem byl dnes počet potvrzených nákaz v okresech Náchod, a to 65, Trutnov 25, Rychnov nad Kněžnou měl nadále 17 potvrzených nákaz.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, která je jediným zařízení v kraji, kde se nemocní s Covidem-19 léčí, zůstával včera dopoledne jeden pacient s touto nákazou, stejně jako před týdnem. Jeho stav nebyl vážný. Královéhradecký kraj patří v ČR k regionům nákazou nejméně zasaženým.

ku hj
ČTK
Ilustrační foto