Pátek

29. září 2023

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

V Domově důchodců v Černožicích se ani po druhém testu nepotvrdilo šíření covidu

31. 7. 2020

page.Name
Před týdnem vyšel pozitivní test na Covid-19 jedné zaměstnankyně Domova důchodců v Černožicích. V této souvislosti v pondělí absolvovalo 83 zaměstnanců a 100 klientů test na tuto nákazu s negativními výsledky. Včera absolvovalo 73 zaměstnanců a 100 klientů druhé kolo testování, které vyšlo opět negativně a nákazu v této krajské instituci neprokázalo.

„Druhá vlna testování v Domově důchodců v Černožicích neprokázala další šíření koronaviru,“ potvrdil tuto informaci hejtman Jiří Štěpán. Nemoc byla u zaměstnankyně, která se vrátila z Ukrajiny, prokázána v pátek 24. července večer. Šlo o první potvrzený případ Covid -19 v krajských domovech pro seniory. U ošetřovatelky bylo onemocnění zjištěno náhodou. Žádné příznaky nepociťovala, nechala se testovat kvůli tomu, že nákaza se objevila u jejího manžela.

Přestože v Královéhradeckém kraji v posledních dnech počty potvrzených nákaz koronavirem rostou, region nadále patří v České republice k těm s nejnižším výskytem nákazy. Dosud zde bylo zjištěno 55,11 případu nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

ku dr
ČTK
Ilustrační foto