Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

V kraji za jeden týden stoupl počet potvrzených nákaz koronavirem o 41 případů

31. 7. 2020

page.Name
Koronavirus se opět šíří. Podle dat hygieniků zveřejněných dnes dopoledne je týdenní nárůst potvrzených případů nákazy Covid-19 v Královéhradeckém kraji zhruba 40, tedy nejvíce od začátku července. Výrazný je také nárůst počtu aktuálně nemocných s koronavirem. Situace v kraji je přesto relativně klidná, hygienici nezjistili tak zvané komunitnímu šíření.

Počet potvrzených případů od začátku epidemie je v kraji podle ministerstva zdravotnictví 304. Podle dat Krajské hygienické stanice, která používá jinou metodiku než toto ministerstvo, bylo v hradeckém regionu potvrzeno 286 nemocných. Oproti pátku 24. července je to nárůst v obou případech o 41. V předchozích týdnech se týdenní přírůstek pohyboval v rozmezí do 20 případů.

Z dat krajských hygieniků také vyplynulo, že počet aktuálně nemocných se za týden zvýšil o 37 na 59. Nejvíce aktivních případů je na Královéhradecku 28, dále na Rychnovsku, 13, v okrese Náchod je to 11 nemocných a Jičín sedm. Trutnovsko žádný aktivní případ nákazy dnes nemělo.

„Část případů je importována ze zahraničí nebo z jiných krajů, další příčinou je předání nákazy v rámci rodiny nebo firmy. Oproti dřívější době přibývá případů u mladých lidí, kdy nacházíme souvislost s nejrůznějšími hromadnými akcemi,“ řekla dnes ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí. V kraji se v posledních sedmi dnech potvrdil výskyt onemocnění Covid-19 v několika firmách a institucích. Šlo ale o jednotlivce, nebylo zaznamenáno plošné šíření nákazy.

Přestože v Královéhradeckém kraji v posledních dnech počty potvrzených nákaz koronavirem rostou, region nadále patří v České republice k těm méně zasaženým. Dosud zde bylo zjištěno 55,11 případu nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. „Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové se dnes léčil s Covidem-19 jeden pacient, jeho stav nebyl vážný,“ uvedl dnes odpoledne náměstek ředitele nemocnice Zdeněk Tušl.

Tomáš Kučera kš hj
ČTK
Ilustrační foto