Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Voda sice vyhovuje, ale návštěvy koupališť v kraji jsou zatím slabé

3. 7. 2020

page.Name
Léto je konečně tady, ale dosavadní návštěvnost koupališť v letošní sezoně v Královéhradeckém kraji je velmi slabá. V minulých týdnech ji srazily časté deště a chladné počasí. Kvalita vody v přírodních koupalištích je podle dosavadních rozborů provedených hygieniky v pořádku.

Koupaliště Flošna v Hradci Králové má za sebou více než jeden měsíc provozu. „Návštěvnost není vůbec dobrá. Přesáhli jsme 10 tisíc návštěvníků, což je hluboký podprůměr,“ řekl vedoucí koupaliště Jan Konvalinka. V jiných letech touto dobou na Flošnu zavítalo kolem 25 tisíc lidí. „Nejlepší zatím bylo úterý, kdy přišlo přes 2000 lidí. Dnes již je oblačnost a návštěva je podstatně nižší,“ uvedl vedoucí.

Hygienici v minulých dnech zkontrolovali kvalitu vody v přírodních koupalištích Vejsplachy ve Vrchlabí, Dolce v Trutnově, na Stříbrném rybníku v Hradci Králové a v nádrži v Pecce na Jičínsku. Voda v nich je v pořádku, pouze na Stříbrném rybníku musejí lidé počítat se sníženou průhledností vody.

„Také na umělých koupalištích, která již zahájila provoz, je voda ke koupání vyhovující,“ prozradili hygienici. Upozornili na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

V úterý zahájilo sezonu po rozsáhlé rekonstrukci koupaliště v jednatřicetitisícovém Trutnově. Rekonstrukce bazénů a celého areálu trvala téměř rok a přišla na 74,5 milionu korun. Loni v létě bylo koupaliště kvůli opravě mimo provoz. Minulý týden otevřelo město Opočno na Rychnovsku opravené koupaliště Broumar. Investice činila přes 30 milionů korun.

ry hj
ČTK
Ilustrační foto