Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Za týden v hradeckém kraji při bylo šestnáct nových případů Covid-19

11. 7. 2020

page.Name
Počet případů nákazy Covid-19 v Královéhradeckém kraji za poslední týden stoupl o 16. V současné době je tedy celkem 238 nakažených. Týden předtím činil nárůst šest nových případů. Z nákazy se od počátku epidemie v kraji dosud vyléčilo 203 lidí, jejich počet za poslední týden vzrostl o 12. Čtyři lidé s Covidem-19 v kraji zemřeli. Aktivních případů nákazy v kraji je 31.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, která jako jediná v kraji o nemocné s koronavirem pečuje, včera byla jediným pacientem s Covidem-19 žena, která k nákaze přišla v trutnovské nemocnici. Uvedl to lékařský náměstek fakultní nemocnice Jaroslav Malý.

Nejvíce případů nemoci bylo zatím v kraji zjištěno na Královéhradecku, přibližně 80. Zhruba 70 nemocných bylo dosud zjištěno na Náchodsku. Na Jičínsku a Trutnovsku se objevilo kolem 30 nemocných, na Rychnovsku zhruba 20. Podle dat Krajské hygienické stanice v Hradci Králové, která používá jinou metodiku než ministerstvo zdravotnictví, bylo ke včerejšku dosud v kraji zjištěno 225 případů nákazy. Za poslední týden přibylo osm případů. Počty vyléčených se shodují s daty ministerstva.

„Situaci nadále hodnotíme jako klidnou. Objevují se například jednotlivé případy související s jinými ohnisky nemoci mimo kraj nebo se zahraničím,“ řekla ČTK mluvčí krajských hygieniků Veronika Krejčí. V kraji podle ní zatím není žádné ohnisko nákazy. Královéhradecký kraj nadále patří v České republice k regionům s nejnižším výskytem nákazy, dosud zde bylo zjištěno 43,14 případu nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

ry sd kš
ČTK
Ilustrační foto