Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hasiči likvidovali následky silného větru, který narušil i vysoké napětí

12. 5. 2020

Hasiči likvidovali následky silného větru, který narušil i vysoké napětí 0 snímků
Silný vítr doprovázený deštěm způsobil včera v pozdním večeru zvýšený počet událostí, k nimž musely vyjíždět jednotky Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. Celkem jich bylo 156, nejvíce 75 na Trutnovsku. Na Náchodsku jich bylo 45, na Rychnovsku 15 a 12 shodně na Hradecku a Jičínsku.

„Na Hradecku odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči stromy nebo větve z komunikací v hradeckých ulicích Brandlova a Na Mlejnku, dále pak v Třebechovicích pod Orebem a Praskačce. Strom z auta odstranila jednotka z hradecké centrály v Průmyslové ulici a také zajistila v Hradecké ulici uvolněné plechy na budově,“ popsala několik zásahů mluvčí hasičů Martina Götzová.

V několika případech došlo také k pádu stromů na železniční tratě nebo bylo poškozeno elektrické vedení. Všechny události se naštěstí obešly bez zranění. Situace se kolem 23. hodiny uklidnila. V Královéhradeckém kraji energetici během noci evidovali 15 poruch na vedení vysokého napětí. Bez energie bylo během noci skoro 4000 domácností.

K dnešní desáté hodině ranní bylo evidováno osm poruch na vedení vysokého napětí především v podhorských oblastech – Trutnovsko, Náchodsko, Rychnovsko. „Zároveň poruchové čety pracují na obnovení dodávek elektřiny. Obnovení dodávek předpokládáme ještě během dneška, i když na některých místech je situace vážná a na vedení jsou popadané velké vzrostlé stromy. Poruchy převážně způsobil velmi silný vítr, někde i těžký mokrý sníh,“ prozradila Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí ČEZu v regionu.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje, hasicihornimarsov.cz