Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Kraj poskytne školám na počítače pro on-line výuku 8,5 milionu korun

9. 11. 2020

page.Name
Nákup asi 670 notebooků pro střední školy nebude sice levnou záležitostí, ale tato technika bude v této těžké koronavirové době více než nutná a důležitá. Královéhradecký kraj se proto rozhodl, že těmto školám na nákup počítačů poskytne částku ve výši 8,5 milionu korun.

Tato vzdělávací zařízení je využijí pro distanční výuku při uzavření škol v době epidemie poté i pro klasickou prezenční výuku. „Až pandemie pomine, distanční výuku lze efektivně využít například při dlouhodobé nepřítomnosti žáka. Proto je nutné, aby každý pedagog měl k dispozici svůj notebook a mohl po technické stránce takovou výuku zajistit,“ řekl náměstek hejtmana pro školství Arnošt Štěpánek.

Peníze na nákup počítačů a softwaru schválila rada kraje při změnách rozpočtu v červnu a v září. Odbor školství zmapoval stav techniky na školách a postupně nákup notebooků platí. „V první vlně jsme rozdělili pět milionů na zajištění zhruba 416 notebooků, ve druhé vlně téměř 3,5 milionu korun na 253 notebooků,“ uvedla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová

Ředitelé škol mají ve volbě nakupovaných notebooků velkou míru volnosti. K částce přidělené krajem mohou přidat peníze i školy a koupit si zařízení podle svých potřeb. Již v dubnu hejtmanství nakoupilo 187 notebooků za více než 1,7 milionu korun do sedmi krajem zřizovaných dětských domovů. Kraj zřizuje 54 středních škol, do nichž chodí přes 18 tisíc žáků. Při nynější druhé vlně epidemie přešly střední školy na on-line výuku od 12. října.

ČTK
Ilustrační foto: rodina21.cz, petona.cz