Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Prvňáci a druháci míří do školy, autobusová doprava se vrací do normálu

13. 11. 2020

page.Name
Vzhledem k otevření základních škol pro první a druhé ročníky končí prázdninový režim autobusových spojů a vrací se do normálu podle platných jízdních řádů. Už od středy 18. listopadu, kdy prvňáci a druháci usednou do školních lavic, budou obnoveny autobusové spoje, které byly dočasně omezeny kvůli uzavření škol při pandemii koronaviru.

„O obnovení autobusových spojů budeme informovat i zástupce obcí prostřednictvím datových schránek. Chtěl bych také apelovat na rodiče a požádat je o zvýšený dohled nad svými dětmi. Pro mnohé z těch nejmenších je cestování do školy veřejnou dopravou nová zkušenost,“ upozornil radní Václav Řehoř.

Všechny informace o aktuálním dopravním spojení cestující najdou na portálu jízdních řádů IDOS na webu idos.cz pro další dotazy mohou volat infolinku IDS IREDO na telefonním čísle 491 580 333. Královéhradecký kraj dočasně omezil spoje ve veřejné dopravě 19. října. Rozsah objednávaných autobusových spojů se v pracovních dnech snížil o 3,8 procenta. Omezení pro vlakovou dopravu zatím zůstávají v platnosti.

(hyš-tz-ms)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto