Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Covid-19: Desátý den v pátém, nejvyšším stupni rizika. Tři dny je skóre 81

20. 12. 2020

page.Name
Královéhradecký kraj je podle hodnocení protiepidemického systému desátý den v pátém, tedy nejvyšším stupni rizika nákazy koronavirem. Tři dny je na skóre 81, což je dosud nejvyšší hodnota. Stejnou hodnotu krajský index vykazoval ještě v úterý.

V nejvyšším stupni rizika jsou v kraji okresy Hradec Králové, Rychnov nad Kněžnou, Jičín a Trutnov. Lépe je na tom Náchodsko, které je ve čtvrtém stupni. Hradecko čtyři dny vykazuje skóre 81 a je v pátém stupni rizika. Jičínsko po jednom dni kleslo z 81 na hodnotu 76. Situace na Rychnovsku se naopak zhoršila, za den z 80 na 89 bodů. Trutnovsko má dva dny 81 bodů. Náchodsko má tři dny po sobě skóre 64.

Pátý stupeň je od 76 do 100 bodů. Systém PES má pět stupňů, je zveřejňovaný od 16. listopadu. Hodnotí čtyři parametry, vypovídají o nákaze koronavirem mezi lidmi. Na každý stupeň jsou navázána konkrétní opatření. Od pátku platí v České republice opatření spadající do čtvrtého stupně.

Od jara se prokázala nákaza u 33 808 lidí. Nyní je nemocných 3570 lidí. Nejvíc nakažených je na Hradecku a pak na Rychnovsku. Následuje Trutnovsko a po něm je Náchodsko. Nejméně prokázaných případů má Jičínsko. Od začátku epidemie v kraji kvůli covidu-19 zemřelo 513 lidí.

ČTK
Ilustrační foto